В АП розповіли про умову, за якої Зеленський може звільнити Богдана

В АП розповіли про умову, за якої Зеленський може звільнити Богдана

Це може відбутись лише якщо Конституційний Суд винесе рішення, що положення закону «Про очищення влади» відповідають Конституції

В АП розповіли про умову, за якої Зеленський може звільнити Богдана
голова Адміністрації президента Андрій Богдан
фото Facebook Андрія Богдана

Володимир Зеленський може звільнити главу Адміністрації президента Андрія Богдана, якщо Конституційний Суд винесе рішення, що положення закону «Про очищення влади» відповідають Конституції. Про це заявив заступник глави АП Руслан Рябошапка, передає Українська правда.

«Проблема цього закону в тому, що він неякісний і він суперечить Конституції, коли одна норма прямо говорить, що люстрація не поширюється на органи державної влади, а інша норма абсолютно помилково відносить Адміністрацію президента до органів державної влади, це означає, що закон не відповідає Конституції», – зазначив Рябошапка.

За його словами, президент не може застосовувати закон, який не відповідає принципу верховенства права, щоб не порушувати права людини.

«Як тільки Конституційний суд винесе рішення, що закон про люстрацію в цій частині відповідає Конституції, з того ж дня президент звільнить Богдана, як людину, яка повинна проходити заходи щодо очищення влади», – запевнив Рябошапка.

Нагадаємо: 21 травня, президент Володимир Зеленський призначив головою адміністрації президента юриста Андрія Богдана.

Критики такого рішення стверджували, що Богдан не може протягом 10 років працювати на держслужбі до жовтня 2024 року. Він потрапляє під обмеження, бо двічі обіймав посаду урядового уповноваженого з питань антикорупційної політики за часів президентства Віктора Януковича.

Сам Богдан вважає, що він абсолютно несправедливо потрапив під закон про люстрацію.

Водночас, у Мін'юсті стверджують, що новий глава АП все ж був люстрований. Заступник міністра Юстиції Сергій Петухов у своєму Facebook написав, що «у реєстрі люстрованих осіб є прізвища людей, які були звільнені після прийняття Закону на основі його положень. Особи, які залишили свої посади до набрання чинності Законом, не внесені в реєстр. Водночас, заборона займати публічні посади до 2024 року поширюється на них так само, як і щодо осіб які внесені в реєстр люстрованих осіб».

Крім того, Міністерство юстиції України направило запит в адміністрацію президента стосовно його нових керівників. За законом у адміністрації повинні самостійно перевірити, чи нема серед чиновників людей, що підпадають під люстрацію. Якщо є, то їх треба звільнити, вказали в Мін’юсті.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті