Захворіло у світі
5,682,389
Померло у світі
354,944
Вилікувалось у світі
2,337,385
Захворіло в Україні
21,905
Померло в Україні
658
Вилікувалось в Україні
7,995
ПриватБанк може бути визнаний неплатоспроможним вдруге – НБУ

ПриватБанк може бути визнаний неплатоспроможним вдруге – НБУ

Це може стати наслідком рішення апеляційного суду про скасування націоналізації ПриватБанку

ПриватБанк може бути визнаний неплатоспроможним вдруге – НБУ
Фото: УНІАН

Рішення апеляційного суду про скасування націоналізації ПриватБанку на практиці призведе до скасування відповідних рішень Національного банку України (НБУ) й уряду і повернення банком 155 млрд грн, внесених державою в капітал. Про це пише Інтерфакс-Україна з посиланням на заяву заступника глави НБУ Олега Чурія під час Шведсько-українського бізнес-форуму в Києві.

«Ми можемо фантазувати, що станеться в разі негативного рішення апеляційного суду... Капітал ПриватБанку – 17 млрд грн. Якщо відняти 155 млрд грн, матимемо величезну діру в капіталі, точніше, в активах. І НБУ знову визнає банк неплатоспроможним», – сказав він.

Чурій також додав, що в такому разі банк буде передано Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО), який вимагатиме в уряду ОВДП для виплати гарантованої суми відшкодування вкладникам, а фонд, своєю чергою, прийде по їхню монетизацію до Нацбанку.

«Матимемо вплив і на валютний ринок, і на інфляцію», – сказав заступник глави НБУ. Він зазначив, що Нацбанк не має права коментувати рішення судів, проте події, що відбуваються, є ризиком для ринку.

Стосовно інших судових рішень, які ставлять під сумніви здатність Нацбанку відповідати за стабільність гривні й банківської системи, він назвав визнання незаконними перевірок НБУ.

Додамо, що раніше Ігор Коломойський заявив, що знову планує стати співвласником ПриватБанку, або ж повернути частину грошей, які були вкладені їм на момент націоналізації банку.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті