Французька Total продасть свою частку з нафтовому родовищі Казахстану за $4 млрд

Французька Total продасть свою частку з нафтовому родовищі Казахстану за $4 млрд

Total веде переговори з однією із китайських компаній щодо продажу

Французька Total продасть свою частку з нафтовому родовищі Казахстану за $4 млрд
фото Shutterstock

Французька нафтовидобувна компанія Total хоче продати частину своєї власності в гігантському нафтогазовому родовищі Кашаган у Казахстані, щоб отримати за неї до $4 млрд, сказали Reuters чотири джерела в банківських колах.

Total належить 16,8% в проекті Кашаган, видобуток на якому має досягти найближчим часом 400 тисяч барелів на добу.

Компанія планує продати третину своєї частки, а весь пакет Total в Кашагане, за оцінкою джерел, може коштувати до $9 млрд.

Кашаган – найбільше родовище в світі з відкритих за останні десятиліття, але його розробка обійшлася акціонерам в $50 млрд, і знадобилося 13 років, щоб почати експлуатацію в 2013 році.

Total кілька місяців веде переговори з однією з китайських національних нафтокомпаній про продаж своєї частки в Кашагані, але сторони поки що не зійшлися стосовно ціни, кажуть два джерела.

Продаж частини частки в Кашагані дозволить Total залучити кошти для покупки нафтогазових активів Anadarko Petroleum в Африці за $8,8 млрд у Occidental Petroleum.

Родовище Кашаган розробляє консорціум NCOC, який об'єднує італійську Eni, американську ExxonMobil, китайську CNPC, британсько-голландську Royal Dutch Shell, французьку Total, японську Inpex Holdings і казахстанський Казмунайгаз.

Нагадаємо, Occidental Petroleum запропонувала купити американську Anadarko за $38 млрд.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті