Захворіло у світі
5,439,559
Померло у світі
345,589
Вилікувалось у світі
2,185,696
Захворіло в Україні
21,245
Померло в Україні
623
Вилікувалось в Україні
7,234
Трамп має більш потужну зброю проти Китаю, ніж торгові мита – Bloomberg

Трамп має більш потужну зброю проти Китаю, ніж торгові мита – Bloomberg

Досі ключовим було питання, які товари не купувати в китайців, тепер же мова зайшла про те, що не продавати китайцям

Трамп має більш потужну зброю проти Китаю, ніж торгові мита – Bloomberg
фото Shutterstock

Торгова війна адміністрації Дональда Трампа з Китаєм досі стосувалася тільки введення мит на імпорт, але тепер президент відкриває новий фронт, і в якості зброї він буде використовувати американський експорт, пише Bloomberg.

США будуть намагатися перекрити Пекіну доступ до своїх ключових технологій. Зокрема, Трамп уже оголосив, що обмежить продаж найбільш важливих вироблених в США компонентів китайській Huawei Technologies. Але крім цього Штати обговорюють включення в чорний список ще як мінімум п'яти китайських компаній, які не зможуть купувати американські компоненти.

Ці заходи є частиною більш масштабних дій США щодо посилення режиму експортного контролю, який протягом десятиліть перешкоджав продажу оборонних технологій країнам-ізгоям і конкурентам.

Адміністрація США з минулого року в закритому режимі обговорює з компаніями і промисловими групами оновлений список товарів, щодо яких діють експортні обмеження Міністерства торгівлі. Уже в найближчі тижні цей список може бути затверджено, передає Bloomberg.

«Яструби» в адміністрації президента наполягають на тому, щоб обмежити експорт технологій в сфері штучного інтелекту, робототехніки та 3D-друку. Їх вони виділяють як важливі для підтримки конкурентоздатності.

Зазначається, що нові правила також можуть обмежити можливості компаній стосовно  найму іноземних інженерів і вчених для роботи в згаданих галузях.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті