Казахська ТШО зупинила відвантаження зрідженого газу в Україну

Казахська ТШО зупинила відвантаження зрідженого газу в Україну

Казахський трейдер побоюється проблем на російсько-українському кордоні через російські санкції щодо України

Казахська ТШО зупинила відвантаження зрідженого газу в Україну
Фото: Shutterstock

Компанія «Тенгизшевройл» (ТШО, Казахстан) зупинила відвантаження зрідженого газу в напрямку України, передає enkorr із посиланням на кілька джерел в українських компаніях-власників TERM-контрактів ТШО.

Як зазначається, казахський трейдер побоюється проблем з проходженням вагонів через російсько-український кордон через набрання чинності з 1 червня російських санкцій щодо України.

«Дозволи на проходження українського кордону від російської сторони немає. На цьому поки все: на червень плани нікому не підтвердили», – говорить керівник торговельної компанії з Києва.

За словами іншого трейдера, з 25 травня також зупинений налив вже оплачених партій, що відвантажуються в рамках травневих TERM-контрактів. «Відвантажили все, що перетне український кордон в травні. Решта побоюються», – говорить співрозмовник enkorr.

За його словами, обмеження стосуються як ресурсу для українських споживачів, так і транзитних обсягів.

Очевидно, що заборона торкнеться і інших казахських виробників.

За даними «Консалтингової групи А-95», в 2018 році ТШО поставив в Україну 208 300 тонн скрапленого газу, що склало 15,8% від загального обсягу імпорту. У квітні 2019 року постачання склали 21 500 тонн (19%). Основні покупці ресурсу ТШО – WOG, «Надія», Socar, GT Group, «Автотранс», «Авантаж», ОККО.

Всього з Казахстану за 2018 рік імпортовано 257 000 тонн зрідженого газу (15% від загального обсягу ринку).

Нагадаємо у квітні 2019 року РФ вжила заходів у відповідь на дії Кабінету міністрів України, який розширив список заборонених для імпорту російських товарів, і заборонила ввезення нафти в Україну

Про те чи готові гравці вітчизняного паливного ринку до можливої кризи, читайте у матеріалі Mind «Нафтовий виклик: чи подорожчає пальне в Україні через заборону поставок нафти з РФ».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію