Захворіло у світі
99,225,963
Померло у світі
2,129,597
Вилікувалось у світі
54,777,441
Захворіло в Україні
1,194,328
Померло в Україні
21,924
Вилікувалось в Україні
953,297
За наявних темпів зростання економіки Україна наздожене Польщу через 50 років – Світовий банк

За наявних темпів зростання економіки Україна наздожене Польщу через 50 років – Світовий банк

Україні не вистачає реформ у ключових сферах, таких як захист права власності, верховенство права

За наявних темпів зростання економіки Україна наздожене Польщу через 50 років – Світовий банк
фото Shutterstock

Згідно з останнім економічним оглядом Світового банку для України, у 2018 році економіка зросла на 3,3%, що було зумовлено високим врожаєм та зростанням внутрішнього попиту, в свою чергу, спричиненого зростанням заробітної плати, пенсій та грошовими переказами з-за кордону, повідомляється на сайті Світового банку.

Однак довіра інвесторів стримується нерівномірним прогресом у реалізації реформ, невизначеністю, пов'язаною з виборами, та високою вартістю запозичень. У 2019 році прогнозується нижчий темп зростання економіки – на рівні 2,7%.

Якщо ключові реформи просуватимуться вперед, очікується, що економічний ріст може досягнути позначки 3,4% у 2020 році та 3,8% у 2021 році. Інакше, у разі зволікання з реформами, ріст економіки може уповільнитися до рівня нижче 2%.

Досягнення тривалого стійкого зростання є надзвичайно важливим, щоб Україна наздогнала сусідні європейські країни за рівнем доходів.

При збереженні наявних темпів економічного зростання Україні знадобиться більше 50 років, щоб досягти рівня доходів сьогоднішньої Польщі, йдеться в доповіді.

Хоча Україна і досягла прогресу у покращенні передумов для сталого зростання, розвиток економіки продовжує стримуватися незавершеною трансформацією, що призводить до низької продуктивності, надмірної залежності від експорту сировинних товарів, малої кількості прямих іноземних інвестицій.

У майбутньому головна проблема України полягатиме не в тому, щоб досягти високих показників наступного року, а швидше в тому, щоб зробити економічне зростання швидшим і стабільнішим.

Експерти вважають, що зростання буде можливим тільки після впровадження критично важливих реформ в таких сферах, як: верховенство права та захист прав власності; земельна реформа; належне управління та нагляд у фінансовому секторі; розвиток конкуренції в газовому секторі; а також логістика та зв'язок, щоб використовувати можливості зовнішньої торгівлі на повну.

Нагадаємо, Світовий банк підтвердив прогноз зростання ВВП України на рівні 2,7% у 2019 року, зазначивши, що зростання уповільниться.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті