Коронавірус COVID-19
Захворіло у світі
723,740 осіб
Померло у світі
34,018 осіб
Вилікувалось у світі
152,042 особи
Захворіло в Україні
480 осіб
Померло в Україні
11 осіб
Вилікувалось в Україні
6 осіб
Wikipedia подала до суду на Туреччину через блокування

Wikipedia подала до суду на Туреччину через блокування

Онлайн-енциклопедія Wikipedia подала до суду на владу Туреччини через блокування сайту в цій країні.

Wikipedia подала до суду на Туреччину через блокування
фото pixabay.com

З позовом до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) звернувся фонд Wikimedia Foundation, повідомляє прес-служба організації зв скаргою на блокування в Туреччині онлайн-енциклопедії Wikipedia.

У заяві йдеться, що уряд Туреччини порушує свободу самовираження, яку гарантує Європейська конвенції про захист прав людини.

«Ми віримо, що коли люди мають інформацію, вони можуть приймати кращі рішення. Вільний доступ до інформації створює рівні економічні можливості і дає людям можливість створювати стійкі джерела засобів до існування. Знання робить наші суспільства більш пов'язаними і більш справедливими», – відзначили у фонді.

«За останні два роки ми бачили, як уряди накладають цензуру на Wikipedia, в тому числі в Туреччині і недавно в Китаї, відмовляючи мільйонам людей у дотриманні їх прав. Сьогодні ми звертаємося до ЄСПЛ з проханням зняти більш ніж дворічне блокування Wikipedia в Туреччині», – йдеться в повідомленні.

Влада Туреччини заборонили Wikipedia в квітні 2017 року, після того, як в одній зі статей на сайті країну назвали «спонсором терористичних організацій».

Нагадаємо, Китай повністю заблокував онлайн-енциклопедію Wikipedia з 15 травня – напередодні річниці трагічних подій на площі Тяньаньмень.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію