«Турбоатом» направить на виплату дивідендів за 2018 рік 50% чистого прибутку
Загальна сума на виплату дивідендів складе 382,137 млн грн

АТ «Турбоатом» (Харків), більше 75% акцій якого належить державі, виплатить дивіденди акціонерам за 2018 рік у розмірі 382,137 млн грн (50% отриманого чистого прибутку) в період з 14 червня по 17 жовтня поточного року, передаєЕнергореформа.
Згідно з повідомленням в системі розкриття інформації НКЦПФР, таке рішення прийняла наглядова рада компанії 24 травня.
Нагадаємо: уряд України в кінці квітня 2019 встановило базовий норматив відрахувань чистого прибутку на виплату дивідендів за підсумками 2018 роки для підприємства з держчасткою на рівні 50%. Винятки з виплати дивідендів у вигляді 30% від обсягу чистого прибутку зроблені для Ощадбанку, «Укргідроенерго» і «Укрзалізниці».
«Турбоатом» – єдиний в Україні виробник турбінного устаткування для гідро-, теплових і атомних електростанцій. Географія поставок підприємства охоплює 45 країн Європи, Азії, Америки та Африки.
Станом на третій квартал 2018 року державі в особі Фонду держмайна України належить більш 75,22% акцій АТ. Великим міноритарієм (15,34% акцій) є венчурний інвестфонд «Сьомий» під управлінням КУА «Сварог Ессет Менеджмент», пов'язаної з підприємцем Костянтином Григоришиним. Ще 5,598% належить зареєстрованій на Кіпрі Biscone Ltd.
Нагадаємо: 16 січня 2019 року Кабмін затвердив перелік перелік об'єктів великої приватизації. Так, на продаж планується виставити ВАТ «Тернопільобленерго», ПАТ «Центренерго», ПАТ «Запоріжжяобленерго», акціонерна компанія «Харківобленерго», АТ «Миколаївобленерго», ПАТ «Хмельницькобленерго», «Об’єднана гірничо-хімічна компанія», Вугільна компанія «Краснолиманська», ПАТ «Азовмаш», Державне підприємство «Завод «Електроважмаш», ПАТ «Сумихімпром», «Одеський припортовий завод», ВАТ «Оріана», ПрАТ «Президент-готель», Державне публічне акціонерне товариство «Національна акціонерна компанія «Украгролізинг», Фармацевтична компанія «Індар».
У той же час, «Турбоатом» і чотири ТЕЦ (Херсонська, Дніпровська, Криворізька і Сєвєродонецька) планується виключити з переліку об'єктів великої приватизації.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].