«Турбоатом» направить на виплату дивідендів за 2018 рік 50% чистого прибутку

«Турбоатом» направить на виплату дивідендів за 2018 рік 50% чистого прибутку

Загальна сума на виплату дивідендів складе 382,137 млн грн

«Турбоатом» направить на виплату дивідендів за 2018 рік 50% чистого прибутку
Фото: pixabay

АТ «Турбоатом» (Харків), більше 75% акцій якого належить державі, виплатить дивіденди акціонерам за 2018 рік у розмірі 382,137 млн грн (50% отриманого чистого прибутку) в період з 14 червня по 17 жовтня поточного року, передає Енергореформа.

Згідно з повідомленням в системі розкриття інформації НКЦПФР, таке рішення прийняла наглядова рада компанії 24 травня.

Нагадаємо: уряд України в кінці квітня 2019 встановило базовий норматив відрахувань чистого прибутку на виплату дивідендів за підсумками 2018 роки для підприємства з держчасткою на рівні 50%. Винятки з виплати дивідендів у вигляді 30% від обсягу чистого прибутку зроблені для Ощадбанку, «Укргідроенерго» і «Укрзалізниці».

«Турбоатом» – єдиний в Україні виробник турбінного устаткування для гідро-, теплових і атомних електростанцій. Географія поставок підприємства охоплює 45 країн Європи, Азії, Америки та Африки.

Станом на третій квартал 2018 року державі в особі Фонду держмайна України належить більш 75,22% акцій АТ. Великим міноритарієм (15,34% акцій) є венчурний інвестфонд «Сьомий» під управлінням КУА «Сварог Ессет Менеджмент», пов'язаної з підприємцем Костянтином Григоришиним. Ще 5,598% належить зареєстрованій на Кіпрі Biscone Ltd.

Нагадаємо: 16 січня 2019 року Кабмін затвердив перелік перелік об'єктів великої приватизації. Так, на продаж планується виставити ВАТ «Тернопільобленерго», ПАТ «Центренерго», ПАТ «Запоріжжяобленерго», акціонерна компанія «Харківобленерго», АТ «Миколаївобленерго», ПАТ «Хмельницькобленерго», «Об’єднана гірничо-хімічна компанія», Вугільна компанія «Краснолиманська», ПАТ «Азовмаш», Державне підприємство «Завод «Електроважмаш», ПАТ «Сумихімпром», «Одеський припортовий завод», ВАТ «Оріана», ПрАТ «Президент-готель», Державне публічне акціонерне товариство «Національна акціонерна компанія «Украгролізинг», Фармацевтична компанія «Індар».

У той же час, «Турбоатом» і чотири ТЕЦ (Херсонська, Дніпровська, Криворізька і Сєвєродонецька) планується виключити з переліку об'єктів великої приватизації. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті