Співпраця з МВФ є запорукою продовження структурних реформ – глава НБУ

Співпраця з МВФ є запорукою продовження структурних реформ – глава НБУ

Смолій також наголосив, що обсяг міжнародних резервів достатній для виконання суверенних зобов’язань України

Співпраця з МВФ є запорукою продовження структурних реформ – глава НБУ
Яків Смолій
Фото: НБУ

Продовження співпраці з Міжнародним валютним фондом (МВФ) є вкрай важливою для підтримки фінансової стабільності в Україні, наголошує Голова Національного банку Яків Смолій.

Про це він зазначив під час зустрічі президента України Володимира Зеленського з представниками МВФ, передає прес-служба глави держави. 

«До кінця поточного року наша країна має сплати понад $5 млрд за зовнішніми та внутрішніми зобов’язаннями в іноземній валюті. Обсяг міжнародних резервів наразі $19,3 млрд, і цього достатньо для виконання суверенних зобов’язань. Водночас, співпраця з МВФ – це також доступ до іншого фінансування, запорука продовження структурних реформ, без яких неможливе довгострокове стійке зростання української економіки», – наголосив Смолій.

У свою чергу, за словами президента України, МВФ завжди є надійним партнером України, зі свого боку Україна також залишатиметься партнером, що дотримується своїх зобов’язань.

«На жаль, наразі ми бачимо зволікання з ухваленням реформаторських законопроектів, на які громадяни, бізнес, фінансова спільнота чекають роками. Сподіваюся, парламент нового скликання надолужить це й забезпечить підґрунтя для отримання наступного траншу фінансування від Фонду», – підкреслив Зеленський.

Також він повідомив, що його команда розробила новий законопроект щодо відповідальності за незаконне збагачення, який поверне антикорупційним органам важливий інструмент для притягнення корупціонерів до відповідальності, і планує його подати до Верховної Ради вже цього тижня.

«Цього тижня ми обов’язково подамо до парламенту цей законопроект і дуже сподіваємося, що депутати його ухвалять. Але якщо цього не станеться, це буде ще одним доказом того, що це – непрацездатний парламент, – зазначив президент.

Раніше повідомлялося, що МВФ готовий відновити тісну співпрацю з Україною після виборів до Верховної Ради і призначення нового уряду, а зараз, за словами директора прес-офісу МВФ Джеррі Райса, місія Фонду продовжує «конструктивні» переговори з українською владою в Києві.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті