Захворіло у світі
5,763,122
Померло у світі
358,235
Вилікувалось у світі
2,389,735
Захворіло в Україні
22,382
Померло в Україні
669
Вилікувалось в Україні
8,439
Відео Данилюка про ситуаційну кімнату не має жодного відношення до РНБО – Турчинов

Відео Данилюка про ситуаційну кімнату не має жодного відношення до РНБО – Турчинов

Інформацію новопризначеного секретаря РНБО прокоментували також екс-глава АП та прес-секретар Порошенка

Відео Данилюка про ситуаційну кімнату не має жодного відношення до РНБО – Турчинов
Олександр Турчинов, екс-секретар РНБО
фото www.facebook.com/oleksandr.turchynov

Колишній секретар РНБО Олександр Турчинов повідомив, що у зв’язку із призначенням Олександра Данилюка та появою його відео в соціальній мережі про зникнення техніки в ситуаційній кімнаті, у громадян України може виникнути підозра, що комп’ютерна техніка зникла з Апарату РНБО.

«Хочу підкреслити, що наведений Данилюком відеоматеріал жодним чином не має відношення до РНБО. Він був знятий в окремих приміщеннях Адміністрації Президента України (вулиця Банкова)», – написав він у Facebook та наголосив, що «головний ситуаційний центр РНБО, який знаходиться на вулиці Болбочана, та обладнання приміщень працівників РНБО перебувають під надійною охороною та працюють у штатному режимі».

Прес-секретар екс-президента Петра Порошенка Святослав Цеголко у соціальній мережі написав, що «уся техніка для ситуаційної кімнати Президента була орендована за власний кошт Петра Порошенка і відповідно повернута орендодавцю. Жодної конфіденційної інформації на серверах не зберігалося, доступ до неї забезпечувався лише on line».

Він додав, що кімната працювала як відображення різних джерел інформації, але ці джерела залишалися на своїх місцях у Прикордонній службі, СБУ чи податковій.

«До речі, у РНБО, де працює пан Данилюк, є ситуаційний центр, з усіма конфіденційними серверами», – написав Цеголко.

Екс-заступник глави АП Дмитро Шимків також прокоментував ситуацію, що склалась навколо відеоматеріалу, оприлюдненого Данилюком про зникнення техніки та серверів.

«Архітектура ситуаційної кімнати не передбачала жодних серверів, крім відеосервера для керування відеостіною та іншими екранами. Головна роль відеосервера – це виведення різних джерел відео на об‘єднаний простір відеоекранів. Головна мета такого підходу наступна: об‘єднати інформаційні джерела із різними рівнями захисту в єдиному просторі сприйняття інформації. Жодна державна організація не дасть вам копію інформаційних ресурсів, але може за певних умов та присутності оператора видавати відеокартинку із робочого місця, яке знаходиться в самій інституції. Це щось на зразок віддаленого доступу на комп або сервер. По каналах зв’язку (захищених) передається лише відеозображення, а не дані, а отже зникає потреба зберігати та будувати якісь проміжні сервери чи сховища. Це дозволило обійти вимоги підзаконних актів та відобразити джерела різного походження одночасно», – написав він.

Шимків зазначив,що аналогічна концепція працює в побудові сітрумів у США та інших країнах. До того ж, крім того, ситуаційні кімнати різних організацій можуть тунелювати інформаційні відображення між собою, і зникає потреба тримати всіх фахівців з різних тематик в одному центрі. Саме це передбачено указом, де центральною/головною Ситуаційною кімнатою передбачена ситуаційна кімната в РНБО, а не в АП.

«Про обладнання, яке було передано від ЦВК та НБУ. Сервер збору відео інформації під час виборів, який належав ЦВК і не використовувався, не міг виконувати роль відеосервера для ситуаційної кімнати, оскільки мав природу сховища без належних відеоресурсів, і ми його пристосували для серверних потреб операційної діяльності АП. Обладнання передане НБУ – це мережеве обладнання, комп‘ютери (робочі станції) та принтери. Все обладнання передавалось з балансу організацій на баланс ДУС і впевнений, що досі в АП», – наголосив він.

Шимків додав, що оренда обладнання та структуризація фінансування проекту – це справа Порошенка, «адже він власним коштом забезпечував існування інструменту (сітрум – це інструмент) роботи президента».

«Особисті речі та власне обладнання, які я, наприклад, приніс із собою з приходом у АП, я, до речі, забрав із собою, коли звільнився, бо це моя власність, яку я також як інструменти використовував у своїй повсякденній роботі», – пояснив він.

«Виходячи із опублікованого відео, для відновлення роботи кімнати потрібні лише екрани та відеосервер. За таким концептом все може й далі працювати, бо підлога, стеля і стіни цілі разом із вмонтованими кабелями, а отже цілі системи захисту інформаційного простору та взаємодії. Але найголовніше в роботі ситуаційної кімнати не залізо, а люди (!) із досвідом аналітичної роботи, вмінням поєднувати та шукати інформацію, синтезувати сценарії відображення, а також створювати підґрунтя для прийняття рішень керівництвом країни», – підсумував він.

Нагадаємо: напередодні ввечері новопризначений секретар РНБО Олександр Данилюк оприлюднив відеоматеріал, в якому наголосив, що «із ситуативної кімнати АП зникли всі сервери із секретною інформацією».

Як повідомлялось, напередодні, 28 травня, президент Володимир Зеленський призначив Олександра Данилюка секретарем Ради національної безпеки та оборони (РНБО).

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті