«Нафтогаз» починає торги газом на УЕБ

«Нафтогаз» починає торги газом на УЕБ

Очікується, що перші торги з продажу газу на УЕБ компанія проведе вже до кінця червня

«Нафтогаз» починає торги газом на УЕБ

ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдинг», що входить до групи «Нафтогаз» та реалізує газ промисловим споживачам, розпочинає купівлю-продаж газу через електронний майданчик Української енергетичної біржі (УЕБ). Про це повідомляє прес-служба НАК «Нафтогаз Україна».

Для участі в торгах зацікавленим сторонам необхідно пройти процедуру KYC, а також отримати акредитацію на біржі.

«Нафтогаз Трейдинг» вже отримав акредитацію на УЕБ. Очікується, що перші торги з продажу газу на УЕБ компанія проведе вже до кінця червня. Наразі планується продаж газу на умовах постачання протягом наступного після торгів місяця, а також того ж місяця, в якому відбуваються торги.

Очікується, що вихід «Нафтогаз Трейдингу» дозволить біржі суттєво підвищити ліквідність торгів. Торги природним газом на УЕБ проводяться вже понад два роки, в них беруть участь близько 200 трейдерів та приватних видобувників газу. Водночас обсяг торгів на біржі досі залишався відносно невеликим, оскільки більшість угод на українському газовому ринку укладається через прямі договори. У 2017 році на біржі реалізовано 137,1 млн куб. м газу, у 2018 році – 154,2 млн куб. м. Попит на газ у промисловому сегменті у 2018 році склав майже 17 млрд куб. м.

«Рішенню перевести частину трейдингових операцій з газом на біржу передував комплексний аналіз. Ми вивчали позитивний досвід «Укргазвидобування» та «Укртранснафти», які вже багато років успішно здійснюють торгівлю нафтопродуктами на УЕБ. Біржова торгівля в умовах вільної конкуренції дозволить зняти всі питання щодо ринковості наших цін та додасть публічності нашій торговій діяльності. «Нафтогаз» відкритий до співпраці, ми запрошуємо всіх бажаючих стати нашими контрагентами на конкурентних біржових торгах», – повідомив керівник газового дивізіону групи «Нафтогаз» Андрій Фаворов.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті