На захоплених у Чорному морі вишках Росія видобула 9 млрд кубометрів газу

На захоплених у Чорному морі вишках Росія видобула 9 млрд кубометрів газу

За даними «Чорноморнафтогазу», РФ не вкладає в родовища та вишки, обладнання працює на виснаження

На захоплених у Чорному морі вишках Росія видобула 9 млрд кубометрів газу
фото pixabay.com

Росія за останні п'ять років видобула 9,2 млрд кубометрів газу на захоплених у Чорному морі українських вишках. Про це в коментарі Крим.Реалії повідомила генеральний директор ДАТ «Чорноморнафтогаз» Світлана Нєжнова.

«Росія досі видобуває газ. І на сьогодні РФ нелегітимно з усіх родовищ, які належать Україні, вже видобула 9,2 млрд кубометрів. Коли я бачила наші бурові «Петро Годованець» і «Україна», на них зафарбували назви. Візуально бурові вишки в дуже поганому стані, в порівнянні з тим, як вони виглядали 2014 року. Росіяни не вкладають ву родовища, в обладнання – все працює на виснаження», – сказала Нєжнова.

На сьогодні Росія використовує надра 9 родовищ «Чорноморнафтогазу».

2014 року бурові установки, флот та інше майно української державної компанії «Чорноморнафтогаз» були захоплені під час анексії Криму Росією. НАК «Нафтогаз України» втратила контроль над цим кримським підприємством. Пізніше ДАТ «Чорноморнафтогаз» відтворили на материковій частині України.

17 жовтня 2016 року НАК «Нафтогаз України» і шість її дочірніх компаній ініціювали арбітражне провадження проти Росії з вимогою відшкодувати збитки, завдані захопленням активів групи в Криму. «Нафтогаз» ініціював провадження відповідно до угоди між Кабміном України й урядом Росії про сприяння, здійснення та взаємний захист інвестицій.

У вересні 2017 року головний комерційний директор НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко оцінив суму поданого до суду позову більш ніж у $5 млрд, а з відсотками – майже $7 млрд.

2017 року компанія «Нафтогаз України» подала позов проти Росії з вимогою відшкодувати $5 млрд збитків від втрати активів внаслідок анексії Криму. З урахуванням відсотків ця сума становить $8 млрд.

Суд при Постійній палаті Третейського суду в Гаазі підтвердив, що Росія винна у втраті кримських активів НАК «Нафтогаз України».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті