Нові ДБН змусять забудовників враховувати необхідний час для евакуації

Нові ДБН змусять забудовників враховувати необхідний час для евакуації

Це дозволить на 25% зменшити кількість травм під час евакуації та підвищити безпеку людей у разі надзвичайних ситуацій

Нові ДБН змусять забудовників враховувати необхідний час для евакуації
Фото: pixabay.com

Нові державні будівельні норми (ДБН) щодо проектування культурних та розважальних закладів із глядацькими залами, які знаходяться у торговельно-розважальних центрах (ТРЦ) зобов’яжуть будівельників враховувати необхідний час для безпечної евакуації людей під час проетування будівель. Про це повідомляє прес-служба Мінрегіонбуд. 

Чітко визначено, скільки має тривати евакуація людей з таких закладів у складі ТРЦ. Це дозволить на 25% зменшити кількість травм під час евакуації та підвищити безпеку людей у разі надзвичайних ситуацій.

Нові ДБН будуть опубліковані найближчим часом та набудуть чинності орієнтовно через три місяці.

«Час евакуації людини із окремої будівлі кінотеатру або кінотеатру у торговельному центрі відрізняється. Тому що окрім того, щоб безпосередньо вийти із глядацького залу, людині потрібно ще евакуюватися із будівлі ТРЦ, а це додаткові хвилини. Сьогодні в чинних нормах щодо закладів культури, які є застарілими, враховується лише час евакуації людей з окремих будівель кінотеатрів. Проте зараз більшість з них якраз проектуються у складі великих торговельно-розважальних центрів. Ми переглянули ці норми, щоб заклади культури у ТРЦ проектувалися безпечно та правильно, з дотриманням необхідних розрахунків щодо часу евакуації та пропускної можливості евакуаційних виходів. Бо це безпека людей», – сказав заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Лев Парцхаладзе на своїй сторінці у Facebook.

БЕЗПЕЧНА ЕВАКУАЦІЯ ЛЮДЕЙ ІЗ КІНОТЕАТРІВ У ТРЦ ✅ У новому ДБН “Культурно-видовищні та дозвіллєві заклади” вдосконалено...

Опубликовано Lev Partskhaladze Четверг, 30 мая 2019 г.

Відповідно до пожежних вимог, при проектуванні закладів культури має бути дотриманий необхідний час евакуації людей. Він залежить від ступеня вогнестійкості споруди.

Евакуація з будівлі І та ІІ ступенів вогнестійкості має здійснюватися протягом 6 хвилин, ІІІ–ІV ступенів – 4 хвилин, V ступеню – 3 хвилин.

Евакуація людей має здійснюватися так, щоб з приміщення кінотеатру можна було безпечно евакуюватися на вулицю протягом встановленого часу – від 3 до 6 хвилин залежно від ступеню вогнестійкості.

При цьому потрібно обов’язково враховувати пропускну можливість евакуаційних виходів – як із глядацьких залів кінотеатру, так і з самого торговельно-розважального центру. Це дозволить здійснювати евакуацію людей безпечно та без травмування.

Нові ДБН В.2.2-Х:201Х «Культурно-видовищні та дозвіллєві заклади» розроблені ПАТ «КиївЗНДІЕП» на заміну чинних ДБН 2005 року. 

Раніше повідомлялося, що ДБН змусять проектувальників прораховувати ризики на будівництві. Нові зміни сприятимуть тому, щоб при виході з ладу окремого елемента на об’єкті він зберіг свою експлуатаційну придатність.

Нагадаємо: нові ДБН покращать умови роботи працівників ТЦ та ТРЦ. Торговельні центри, які проектуватимуться чи реконструюватимуться з 1 серпня цього року, мають дотримуватися цих норм.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло