ДБН змусять проектувальників прораховувати ризики на будівництві

ДБН змусять проектувальників прораховувати ризики на будівництві

Нові зміни сприятимуть тому, щоб при виході з ладу окремого елемента на об’єкті він зберіг свою експлуатаційну придатність

ДБН змусять проектувальників прораховувати ризики на будівництві
Фото: pixabay.com

Нові державні норми будівництва (ДБН) щодо забезпечення надійності та безпеки будівель при проектуванні та будівництві мають вимоги, згідно з якими розраховуються можливі ризики на об’єктах, прогнозуються аварійні ситуації та можливі збитки в результаті їх виникнення. Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе на своїй сторінці у Facebook.

Нові зміни сприятимуть тому, щоб при виході з ладу окремого елемента на об’єкті він зберіг свою експлуатаційну придатність.

За підрахунками експертів, це сприятиме підвищенню безпеки та надійності будівель в цілому на 30%.

Нові норми вже діють з 1 січня цього року.

Зокрема:

  •  надано нову методику оцінки ризиків і можливих збитків;
  •  уточнено вимоги до розрахунку надійності будівель із значними наслідками (СС3);
  •  прописано чіткі вимоги щодо розрахунку надійності при реконструкції та капремонті.

Крім того, для підвищення безпеки та інформування про загрозу життю і здоров’ю для об’єктів зі значним класом наслідків (СС3), наприклад, житлових комплексів, ТРЦ, стадіонів, шкіл, великих лікарень, вокзалів, аеропортів, театрів, музеїв, передбачається обов’язкове встановлення автоматичних систем моніторингу та управління. Це має забезпечити реалізацію необхідних термінових заходів для евакуації людей у випадку пожежі чи іншої аварійної ситуації.

Новий ДБН В.1.2-14:2018 «Система забезпечення надійності та безпеки будівельних об’єктів. Загальні принципи забезпечення надійності та конструктивної безпеки будівель і споруд» був розроблений ТОВ «Український інститут сталевих конструкцій імені В.М. Шимановського» на заміну застарілого ДБН 2009 року.

ЩОДО БЕЗПЕКИ ТА НАДІЙНОСТІ БУДІВЕЛЬ Безпека і надійність будівель і споруд – це найголовніший аспект. І він має бути...

Опубликовано Lev Partskhaladze Пятница, 24 мая 2019 г.

Раніше повідомлялося, що дозволена висота громадських будівель буде збільшена до 150 м. Проект вже затверджений і буде опублікований найближчим часом.

Нагадаємо: супермаркети будуть зобов’язані проектувати туалети для відвідувачів. Відповідна норма міститься в змінах до ДБН «Підприємства торгівлі», які вже опубліковані та набувають сили з 1 серпня 2019 року.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло