Нові ДБН покращать умови роботи працівників ТЦ та ТРЦ

Нові ДБН покращать умови роботи працівників ТЦ та ТРЦ

Торгівельні центри, які будуть проектуватися чи реконструюватися з 1 серпня цього року, мають дотримуватися цих норм

Нові ДБН покращать умови роботи працівників ТЦ та ТРЦ
Фото: pixabay.com

Нові зміни у будівельні норми (ДБН) щодо підприємств торгівлі зобов’язують  проектувати при будівництві ТЦ та ТРЦ необхідні зручні службові приміщення для працівників, а також окремі паркомісця для них. Нові норми вже опубліковані. Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе на своїй сторінці у Facebook

Торгівельні центри, які будуть проектуватися чи реконструюватися з 1 серпня цього року, мають дотримуватися цих норм.

Згідно зі змінами, на ділянках торговельних і торговельно-розважальних центрів або комплексів у їх складі чи в пішохідній доступності від них буде необхідно розміщувати:

  • об’єкти сервісного обслуговування для працівників (це приміщення побутового обслуговування, санітарно-гігієнічні кімнати, душові, кімнати для особистих речей, прийому їжі, відпочинку тощо);
  • місця паркування і зупинок легкових автомобілів для працівників;
  • місця паркування і зупинок вантажних автомобілів та автобусів, які обслуговують будівлю (за необхідності).

Умови розміщення парковок для відвідувачів і працівників, а також необхідна кількість машиномісць визначаються згідно з ДБН Б.2.2-12 «Планування і забудова територій». 

При цьому, не менше 10% місць на парковках повинні бути обов’язково облаштовані для людей з інвалідністю.

РОБИМО ПОКРАЩЕНІ УМОВИ ПРАЦІ ДЛЯ РОБІТНИКІВ ТЦ та ТРЦ ЩЕ ПРИ БУДІВНИЦТВІ ЦИХ ОБ’ЄКТІВ Комфортні умови праці для...

Опубликовано Lev Partskhaladze Среда, 22 мая 2019 г.

ДБН «Підприємства торгівлі» поширюється на проектування нових, реконструкцію і розширення існуючих будівель та окремих приміщень підприємств роздрібної торгівлі за винятком будинків оптової торгівлі, автосалонів і магазинів автозапчастин, зброї, складів будівельних матеріалів, виробничих фірм та магазинів тимчасового функціонування.

Раніше повідомлялося, що супермаркети будуть зобов’язані проектувати туалети для відвідувачів. Відповідна норма міститься в змінах до ДБН «Підприємства торгівлі», які вже опубліковані та набувають сили з 1 серпня 2019 року.

Нагадаємо: дозволена висота громадських будівель буде збільшена до 150 м. Проект вже затверджений і буде опублікований найближчим часом.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло