НБУ: фінустанови вважають стан фінансового сектору задовільним
Регулятор провів опитування стосовно фінансового сектору

Банки та небанківські фінансові установи вважають стан фінансового сектору задовільним, проте переймаються сферою співпраці з міжнародними фінансовими організаціями. Про це свідчать результати травневого «Опитування про системні ризики фінансового сектору», проведеного Національним банком.
Дві третини опитаних фінансових установ оцінили стан сектору як задовільний, ще 21% – як добрий.
У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.
Загальний рівень ризику, на сьогодні, в системі середній, вважають 64% опитаних, а 36% оцінили його як високий.

Найбільш значне джерело ризику для фінансового сектору – корупція, діяльність правоохоронних органів та судової системи: 57% опитаних зазначили, що це фактор високого ризику, ще 29% вважають його дуже високим.

Водночас 32% вважали факторами дуже високого ризику політичну та соціальну ситуацію в Україні, а також стан співпраці з міжнародними фінансовими організаціями.

До п’ятірки найбільших факторів ризику для фінансового сектору увійшли:
- корупція, діяльність правоохоронних органів та судової системи;
- політична та соціальна ситуація в Україні;
- стан співпраці з міжнародними фінансовими організаціями;
- стан захисту прав кредиторів та інвесторів;
- шахрайство та кібернетичні загрози.
Порівняно з результатами попереднього опитування, проведеного в листопаді 2018 року,найбільше ризики зросли за факторами політичної та соціальної ситуації в країні та припливу прямих інвестицій в Україну.
Найсуттєвіше, за результатами опитування, зменшився ризик конкуренції на ринку фінансових послуг.
Баланси відповідей – це агреговані показники, розраховані як сума кількостей кожної відповіді на поставлене питання, зважених на вагові коефіцієнти від -1 до 1, наприклад 1 для «значно покращився», 0.5 для «покращився», 0 для «не змінився» і так далі. Баланс відповідей може набувати значень в діапазоні ±100%. Позитивний баланс відповідей свідчить про те, що в цілому респонденти оцінюють, що показник покращився або ризик знизився.
Опитування про системні ризики фінансового сектору вивчає, як найбільші банки та небанківські фінансові установи сприймають поточні та потенційні ризики для фінансового сектору, і проводиться Національним банком України двічі на рік. Його результати відображають, як топ-менеджери фінустанов оцінюють стан фінансового сектору за минулі 6 місяців та чого очікують у наступні півроку.
Нагадаємо: за результатами опитування Омнібус GfK Ukraine онлайн-покупки здійснюють 34% користувачів інтернету в Україні. Компанія GfK Ukraine склала портрет українського онлайн-покупця.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: editor@mind.ua.