Росія прагне влаштувати нову газову кризу в Україні – Коболєв

Росія прагне влаштувати нову газову кризу в Україні – Коболєв

Очільник «Нафтогазу» закликає президента та уряд діяти, щоб завадити планам РФ

Росія прагне влаштувати нову газову кризу в Україні – Коболєв
голова правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв
фото УНІАН

Росія прагне влаштувати нову газову війну з Україною і всі – від українського президента і міністерств до «Нафтогазу», мають діяти, щоб завадити цим планам Росії. Про це в інтерв'ю «Голосу Америки» розповів голова правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв.

Перебуваючи з візитом у Вашингтоні першого травня, Коболєв намагається заручитися підтримкою США в питанні переговорів із Росією, а також стосовно російського газового проекту «Північний потік – 2».

Штучна газова криза. Головний меседж України, за його словами, стосується ситуації, що склалася навколо договору з транзиту газу територією України після 2019 року – термін його дії закінчується, а позиція «Газпрому» залишається незрозумілою.

«Ми вважаємо – вони тягнуть час», – наголосив Коболєв.

Посадовець підкреслив, що РФ хоче влаштувати штучну газову кризу в Україні

«Їхня мета – створити штучну кризу після 2019 року, починаючи з першого січня, як це було в дев'ятому році, тобто 10 років тому, і спробувати зробити кризу, яка дозволить їм проштовхнути власний інтерес», – пояснив він.

На думку Коболєва, ця криза може мати місце в січні 2020 року.

Російська стратегія має на меті чинити політичний тиск на Україну, а також просувати «Північний потік – 2».

Як діяти Україні? Посадовець вважає, що Україна має готуватися за двома напрямами: можливі збільшення потужностей отримання газу з європейського напрямку, а також фінансування додаткового обсягу газу в підземних сховищах України.

Коболєв закликав президента та міністерства долучатися до другого напряму протидії можливим діям Росії в газовій сфері – створення запасів газу.

«Спільним завданням, як «Нафтогазу», так і уряду й міністерств, так і президента до початку опалювального сезону створити запас газу в обсязі приблизно 20 млрд кубічних метрів, що на 3 млрд більше, ніж звичайний обсяг, який ми створювали минулого року», – сказав він.

Посадовець не виключив і варіант отримання постачання американського газу та додав, що з цього питання наразі тривають переговори.

«Північний потік – 2». Втілення кремлівського проекту «Північний потік – 2» зараз переживає затримки. Хоча це і сповільнює плани Росії, однак Владімір Путін готовий зробити все, щоб перервати транзит через Україну, зазначив Коболєв.

Він сподівається на підтримку США в переговорах із Росією, а також у питанні втілення проекту «Північний потік – 2». На його думку, врегулювання питання навколо газогону має відбуватися «шляхом адекватного, повного застосування європейського законодавства, а не так, як пропонує Німеччина».

Більше про те, як змінюється європейська політика щодо газу, чому Данії та Польщі вигідно максимально відтермінувати запуск «Північного потоку – 2» та наскільки ЄС враховує інтереси України, читайте в матеріалі Mind «Битки, яблука, труба: чим корисний польський досвід «спілкування» з російським газом».

Про ймовірні «сюрпризи» з боку північного сусіда читайте також у матеріалі автора Mind Інни Коваль. «Чому Україні слід готуватись до Третьої газової війни з Росією».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті