Toshiba продає свій газовий бізнес французькій Total зі збитком у понад $800 млн

Toshiba продає свій газовий бізнес французькій Total зі збитком у понад $800 млн

Поглинення СПГ-портфелю Toshiba відповідає стратегії Total стати великим гравцем на ринку скрапленого природного газу

Toshiba продає свій газовий бізнес французькій Total зі збитком у понад $800 млн
фото twitter.com/TotalPress

Після невдалої спроби японської Toshiba продати свій американський підрозділ, який займається СПГ, китайському покупцеві, газовий бізнес, визнаний нецільовим, було вирішено продати французькій Total. Про це повідомляє Reuters.

Фірми повідомили, що французька енергетична компанія заплатить $15 млн за акції техаських активів. Toshiba заплатить Total $815 млн за усі контракти, пов’язані з бізнесом. Раніше японська компанія заявляла, що її операції по СПГ в США можуть призвести до збитків у розмірі до 1 трлн єн ($9 млрд)ю

Toshiba уклала контракт на виплату фіксованої плати за обробку СПГ протягом 20 років з компанією Freeport LNG, незалежно від того, чи зможе вона знайти покупців на паливо.

Для Total ця угода відбувається на тлі значного поштовху до розширення її портфелю СПГ, і вона прослідувала за пропозицією щодо купівлі активів Anadarko в Африці, включно з проектом в Мозамбіку.

«Поглинення СПГ-портфелю Toshiba відповідає стратегії Total стати великим гравцем на ринку скрапленого природного газу», – йдеться в заяві французької компанії.

У ній також зазначається, що покупка дозволить додати 2,2 млн тонн СПГ до газового бізнесу компанії у США, що «дозволить оптимізувати поставки та експлуатацію цих джерел СПГ».

Toshiba заявила, що планує завершити угоду до кінця березня поточного року після схвалення регуляторами та зарезервувати збиток у розмірі 93 млрд єн ($859 млн), пов’язаних з цією угодою.

Як повідомлялось, минулого року цей бізнес поголилась купити китайська ENN Ecological Holdings Co, але у квітні відмовилась від угоди, пославшись на нездатність отримати схвалення акціонерів.

Між тим, на думку аналітиків, нещодавнє падіння спотових цін на СПГ зробило угоду непривабливою.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті