Мексика починає переговори з США стосовно мігрантів через ризик санкцій

Мексика починає переговори з США стосовно мігрантів через ризик санкцій

Трампу таки вдалося налякати південних сусідів

Мексика починає переговори з США стосовно мігрантів через ризик санкцій
фото pixabay.com

Делегація з високопоставлених мексиканських чиновників починає з понеділка переговори на вищому рівні в спробі запобігти введенню мит. Раніше президент США Дональд Трамп заявив, що введе мита на всі мексиканські товари, якщо з країни не припиниться приплив мігрантів, рівень якого в цьому році досяг десятирічного максимуму. Переговори відбуватимуться у Вашингтоні, передає Reuters.

Переговори між Мексикою та США починаються із зустрічі міністра економіки Мексики Грасіели Маркес і міністра торгівлі США Вілбура Росса. У середу міністр закордонних справ Марсело Ебрард зустрінеться з держсекретарем США Майком Помпео.

За тиждень, який залишається до введення тарифів, делегації на чолі з  Ебрардом буде важко переконати американських чиновників у тому, що Мексика докладає чималих зусиль для обмеження міграції. Останніми днями влада Мексики сигналізувала про поступки й готовність до подальшого зміцнення безпеки на кордоні.

Надаємо, минулого тижня Трамп заявив, що з 10 червня введе тарифи в розмірі 5% на всі мексиканські товари і в найближчі місяці підвищить їх до 25%, якщо Мексика не зупинить нелегальну імміграцію до США.

Світові акції впали після несподіваної погрози Сполученим Штатам своєму найбільшому торговому партнеру через побоювання інвесторів, що агресивна торгова риторика Трампа може підштовхнути американську та інші великі економіки до рецесії.

Пізніше в своєму Твіттері Трамп написав, що американські компанії припинять роботу у Мексиці та повернуться додому, якщо влада країни не покладе край нелегальній міграції до США.

Між тим Bloomberg дослідив, що через нові мита Трампа проти Мексики постраждають хіпстери і фермери.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті