У Великобританії заблокували нерухомість імовірно росіянина, придбану за «брудні» гроші

У Великобританії заблокували нерухомість імовірно росіянина, придбану за «брудні» гроші

Про власника відомо, що це «значущий» політик, причетний до серйозного злочину

У Великобританії заблокували нерухомість імовірно росіянина, придбану за «брудні» гроші
фото Shutterstock

Власника трьох об'єктів нерухомості в Лондоні загальною вартістю 80 млн фунтів стерлінгів попросять пояснити джерела коштів на покупку. Розслідування відкрито в рамках закону проти відмивання грошей, який особливу увагу звертає на Росію, передає Forbes.

Національне агентство по боротьбі зі злочинністю Великобританії (NCA) вивчає, на які кошти були куплені три об'єкти нерухомості в Лондоні. Правоохоронці вважають, що майно могло бути придбано на отримані нелегальними способами гроші. Відомство оголосило, що Високий суд британської столиці зобов'язав власника нерухомості розкрити джерела доходів.

Крім того, суд заблокував нерухомість: її не можна продати, передати або розділити, поки триває розслідування.

Про які саме об'єкти мова і хто ними володіє, агентство не розкриває. Зазначається, що майно «пов'язане з політично значущою особою, яка підозрюється в причетності до серйозного злочину».

NCA вказує, що ці три об'єкти в «престижних районах» Лондона були куплені за загальну суму 80 млн фунтів стерлінгів і контролювалися через офшори.

Глава профільного відділу агентства Енді Льюїс додав, що їм вдалося отримати ордер на розкриття джерела доходу вдруге після вступу в силу законів про протидію «брудним грошам», в тому числі з Росії. Їх називають «законами Макмафія» (McMafia laws). Вони набули чинності на початку минулого року і дозволяють слідчим вивчати джерела доходу впливових політиків з країн, які не входять до Європейської економічної зони. Особлива увага приділяється росіянам, говорив у вересні 2018 року глава відділу благополуччя (prosperity) NCA Дональд Тун.

Купівля елітної нерухомості часто використовується для відмивання грошей, пояснив гендиректор Національного центру економічних злочинів (частина NCA) Грем Біггар.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті