Російська ФСБ зобов’язала Tinder надати доступ до даних своїх користувачів

Російська ФСБ зобов’язала Tinder надати доступ до даних своїх користувачів

ФСБ може отримати доступ до даних користувачів по всьому світу

Російська ФСБ зобов’язала Tinder надати доступ до даних своїх користувачів
фото GQ

Російський орган інтернет-цензури «Роскомнадзор» включив сервіс знайомств Tinder до списку компаній, які повинні ділитися даними своїх користувачів із ФСБ, передає CNBC.

Це означає, що ФСБ, головне російське агентство з безпеки, може отримати доступ до особистої інформації більш ніж 50 млн користувачів додатку в усьому світі – не тільки в Росії.

Tinder може відмовитися, як це зробили інші інтернет-компанії. Поки що адміністрація додатку не відповіла на запит про коментар.

«Роскомнадзор» формує реєстр організаторів інформації разом з органами, які здійснюють оперативно-розшукову діяльність, та органами держбезпеки з 2014 року. Зараз у списку понад 100 ресурсів, серед них – соціальна мережа «ВКонтакте», Telegram, Mail.ru, Rambler, Yandex.

При цьому Facebook, Twitter та Instagram у реєстрі немає. У лютому 2018 року «Роскомнадзор» склав адміністративний протокол на Twitter і Facebook за відмову надавати доступ до даних. Щоправда, покарання було не страшним: соцмережі оштрафували на 3 тисячі рублів кожну.

Кілька місяців тому, за даними РБК, ФСБ направила в «Яндекс» вимогу надати ключі для дешифрування даних користувачів сервісів «Яндекс.Пошта» і «Яндекс.Диск». Обидва співрозмовники РБК стверджують, що за минулий час «Яндекс» так і не надав в спецслужбу ключі, хоча за законом на це відводиться не більше 10 днів.

Раніше через відмову поділитися ключами за рішенням суду в Росії був заблокований месенджер Telegram.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло