Колишня фірма Фаворова постачатиме «Укртрансгазу» найдорожчий газ

Колишня фірма Фаворова постачатиме «Укртрансгазу» найдорожчий газ

Одна з найвищих цін на газ вийшла в угоді з ТОВ «Еру Трейдинг» вартістю 1,30 млрд грн

Колишня фірма Фаворова постачатиме «Укртрансгазу» найдорожчий газ

Філія «Оператор газотранспортної системи України» АТ «Укртрансгаз» 27 травня за результатами тендерів уклала низку угод на постачання природного газу на загальну суму 3,95 млрд грн. Про це повідомляє Наші гроші.

Газ замовлено на 2019 рік для забезпечення виробничо-технологічних потреб, власних потреб та інших потреб філії, що опікується магістральними газопроводами України та транспортуванням газу. В угоді з кожним постачальником визначено ціну на травень, а на решту місяців до кінця року діє формула розрахунку ціни. Травнева ціна є базовою для подальшого перерахунку.

Одна з найвищих цін на газ вийшла в угоді з ТОВ «Еру Трейдинг» вартістю 1,30 млрд грн. Ціна на травень склала 8467 грн за 1000 кубометрів з урахуванням ПДВ.

Єдиним конкурентом на тендері була фірма «LLC Trafigura Ukraine», жоден з учасників торгів не робив кроків на зниження ціни, відтак кінцева вартість угоди виявилася нижчою від очікуваної лише на 2,6%.

«Еру Трейдинг» належить Ярославу Мудрому і Дейлу Перрі (США). До кінця 2018 року її співвласником був Андрій Фаворов, який вийшов із числа засновників після призначення директором інтегрованого газового бізнесу ПАТ «НАК «Нафтогаз України».

«Еру Трейдинг» почала вигравати газові тендери «Укртрансгазу» 2016 року після призначення головою «Нафтогазу» Андрія Коболєва. Після призначення Фаворова в «Нафтогаз» «Еру Трейдинг» почала поставляти «Укртрансгазу» не тільки газ, а й електроенергію.

Зі свого боку Юрій Вітренко, який до листопада минулого року був головним виконавчим директором «Нафтогазу», запідозрив, що в IV кварталі 2018 року «Нафтогаз» продавав колишній фірмі Фаворова газ зі своїх сховищ за заниженою ціною. «Нафтогаз» у відповідь замовив «KPMG Advisory GmbH» аудит договорів на продаж газу. Аудитори дійшли висновку, що «Еру Трейдинг» не отримувало преференцій від «Нафтогазу».

Також великі підряди по двом лотам на загальну суму 1,35 млрд грн отримало ТОВ «Акспо Україна» зі швейцарської групи «Axpo». Базова ціна по одному контракту визначена в розмірі 8196 грн за  000 кубометрів з урахуванням ПДВ, по другому – 8640 грн.

При цьому «Акспо» і «Еру Трейдинг» постачатимуть газ більш-менш рівномірно протягом року.

Продавець найдешевшого газу ТОВ «Північгазресурс» постачатиме «Укртрансгазу» паливо на мінімумі світового попиту в липні в обсязі 8 млн кубометрів, а коли світовий попит і ціна піднімуться – то лише по 3 млн кубометрів на місяць.

ТОВ «Північгазресурс» Валентини Манько вперше отримало державний підряд вартістю 310 млн грн, запропонувавши паливо на 11% дешевше від очікуваної вартості. Ціна на травень склала 7824 грн/1000 куб. м 

ТОВ «Євроенерготрейд» замовили газу по двом лотам на 650 000 млн грн з ціною на травень 8090 грн/1000 куб. м. На цих торгах було чотири учасники, і внаслідок торгівлі на аукціоні вартість газу впала з очікуваної на 8%. Засновниками черкаської фірми є Леонід Андрущак, Георгій Сахаров і Руслан Шерстюк.

ТОВ «ДТЕК Трейдинг» із групи Ріната Ахметова замовили газу на 330 млн грн, на 4% дешевше від очікуваної вартості. Ціна на травень – 8352 грн/1000 куб. м.

У попередні роки найбільші підряди на постачання технологічного палива «Укртрансгазу» отримував «Нафтогаз України». Цього разу держкомпанія з невідомих причин взагалі не подавала заявок на участь у торгах.

Через відсутність достатньої кількості конкурентів «Оператор газотранспортної системи України» у травні був змушений відмінити й оголосити наново 11 закупівель газу на 5,72 млрд грн.

Раніше повідомлялося, що «ЕРУ Трейдинг» не отримувало жодних преференцій в угодах з підприємствами групи «Нафтогаз». Політики і процедури «Нафтогазу» щодо конфлікту інтересів з покупцями газу у НАК наприкінці 2018 року були належним чином виконані.

Нагадаємо: «ЕРУ Трейдинг» заперечує купівлю газу в «Нафтогазу» за заниженими цінами. Трансакції з придбання газу в «Нафтогаз Трейдінг» у листопаді–грудні 2018 року відбулися на загальних комерційних умовах

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію