Захворіло у світі
113,025,730
Померло у світі
2,507,803
Вилікувалось у світі
63,747,311
Захворіло в Україні
1,333,844
Померло в Україні
25,742
Вилікувалось в Україні
1,163,555
«Газпром» вперше визнав, що має проблеми з «Північним потоком – 2»

«Газпром» вперше визнав, що має проблеми з «Північним потоком – 2»

Російська компанія розраховувала закінчити будівництво цього року, але Данія досі не узгодила маршрут проекту

«Газпром» вперше визнав, що має проблеми з «Північним потоком – 2»
фото Shutterstock

Відсутність дозволу на будівництво морської ділянки «Північного потоку – 2» у виключній економічній зоні Данії починає турбувати «Газпром». Про це повідомляє видання «Вєдомости» з посиланням на заступника начальника департаменту 512 (зовнішньоекономічна діяльність) «Газпрому» Дмитра Хандогі.

Досі в офіційних заявах топ-менеджмент «Газпрому» дотримувався більш оптимістичної риторики щодо термінів запуску «Північного потоку – 2». Проектний термін закінчення будівництва нової експортної труби з Росії до Німеччини – кінець 2019 року. У жовтні 2018-го голова правління «Газпрому» Олексій Міллер однозначно заявив, що «Газпром» буде готовий почати експорт по «Північному потоку – 2» з 1 січня 2020 року, наприкінці березня цього року він же, коментуючи нові вимоги Данського енергетичного агентства (DEA) сказав, що «в цілому, немає ніяких фатальних юридичних перешкод, які б не дозволили нам зараз говорити про те, що ми можемо завершити будівництво «Північного потоку – 2» до кінця 2019 року».

«Північний потік – 2» – трансбалтійський газопровід, дві нитки якого повинні безпосередньо з'єднати Росію і Німеччину. Проектна потужність труби – 55 млрд куб. м у рік, вартість її морської ділянки компанія оцінювала приблизно в 9 млрд євро. Морська частина трубопроводу проходить через води Росії, Фінляндії, Швеції, Данії та Німеччини. Всі дозволи на будівництво, за винятком данського, проектна компанія Nord Stream 2 вже отримала.

Нагадаємо: раніше цього місяця компанія Nord Stream 2 AG направила владі Данії заявку з третім варіантом маршруту газопроводу «Північний потік – 2». Із моменту подачі першої заявки пройшло вже більше двох років.

Про те, чому будівництво газопроводу ризикує затягнутись не лише на кілька місяців, а й років, протягом яких українська газотранспортна система залишатиметься затребуваною для експортних поставок «Газпрому» до Європи, можна дізнатися з матеріалу Mind «Клин клином: як Данія та Польща посунули «Північний потік – 2».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті