Захворіло у світі
5,731,837
Померло у світі
356,606
Вилікувалось у світі
2,376,542
Захворіло в Україні
22,382
Померло в Україні
669
Вилікувалось в Україні
8,439
Меркель сумнівається, що ЄК зможе зупинити «Північний потік – 2»

Меркель сумнівається, що ЄК зможе зупинити «Північний потік – 2»

Нова газова директива містить можливості опротестувати реалізацію проекту, але й ця норма не зможе стати підставою для його зупинки

Меркель сумнівається, що ЄК зможе зупинити «Північний потік – 2»
Ангела Меркель
фото www.bundesregierung.de

На думку канцлера ФРН Ангели Меркель, Європейська комісія вже не зможе блокувати будівництво газопроводу «Північний потік – 2». Про це повідомляє DW.

«Проект практично повністю затверджений», – заявила вона.

Глава німецького уряду визнала, що нова газова директива містить можливості опротестувати реалізацію проекту, але й ця норма не зможе стати підставою для його зупинки, впевнена Меркель.

При цьому «ключовим моментом» при будівництві другого газопроводу по дну Балтійського моря, на її думку, є українське питання.

«Україна повинна залишатися транзитною країною, незважаючи на «Північний потік», – наголосила канцлер і пообіцяла обговорити це питання з Володимиром Зеленським після його вступу на посаду президента.

Той факт, що проти «Північного потоку – 2» виступає основний кандидат на пост голови Єврокомісії від правоцентристської Європейської народної партії Манфред Вебер, Меркель пояснила його повагою до позиції східноєвропейських країн, які висловлюють побоювання у зв'язку з проектом.

Головний кандидат європейських консерваторів на виборах в Європарламент Вебер неодноразово висловлювався проти будівництва російського газогону. У тому разі, якщо йому вдасться очолити ЄК, він зробить все можливе, щоб заблокувати проект, попередив німецький політик. Цей газопровід – «не в інтересах Євросоюзу», тому що він підсилить залежність ЄС від російського сировини, вважає він.

Тим часом голова правління «Газпрому» Олексій Міллер повідомив, що «Північний потік – 2» побудований уже наполовину.

Між тим європейські покупці газу почали підготовку до можливої затримки запуску газопроводу. Вони вважають, що проблеми можуть бути як через складність самого проекту, так і через загострення конфлікту між Україною та РФ.

Як повідомлялося, Європарламент проголосував 4 квітня за оновлену директиву, що поширює правила газового ринку ЄС на трубопроводи, прокладені з країн, що не входять до ЄС, зокрема «Північний потік – 2», який має пройти з Росії до Німеччини. Це означає, що компанія – оператор «Північного потоку – 2» повинна бути незалежною від «Газпрому», а 50% його пропускної потужності мають резервуватися для альтернативних постачальників. Винятки можливі, але тільки зі схвалення Єврокомісії.

Раніше повідомлялося, що оператор «Північного потоку – 2» придумав, як обійти європейську газову директиву, і розглядає можливість виділення останніх 50 км газопроводу в окрему компанію.

Також компанія, яка стоїть за реалізацією проекту «Північний потік – 2» погрожує подати до суду проти ЄС, якщо їй не вдасться уникнути дії нових положень газової директиви, які, з її словами, ставлять під загрозу мільярди євро, що були інвестовані в будівництво газопроводу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті