Експорт електроенергії із запровадженням ринку зросте до 2030 року в 4 раза – Кубів

Експорт електроенергії із запровадженням ринку зросте до 2030 року в 4 раза – Кубів

Станом на сьогодні прийнято близько 50 підзаконних актів, які регулюють діяльність на новому ринку електроенергії

Експорт електроенергії із запровадженням ринку зросте до 2030 року в 4 раза – Кубів
Степан Кубів
Фото: УНІАН

Запровадження ринку електроенергії дозволить збільшити експорт української електроенергії в 4 раза – до 25 млрд кВт год. Про це під час засідання уряду заявив перший віце-прем'єр-міністр Степан Кубів, передає кореспондент Mind.

«Утворення ринку електроенергії буде сприяти збільшенню експорту електроенергії в 4 раза… Ми маємо зараз 6,2 млрд кВт год, а ми говоримо про експорт 25 млрд кВт год у 2030 році», – повідомив він.

Також він повідомив, що станом на сьогодні прийнято близько 50 підзаконних актів, які регулюють діяльність на новому  ринку електроенергії, в тому числі правила ринку, кодекси,  ліцензійні умови, а також методи та порядок формування відповідних цін і тарифів. Операторами системи передачі та операторами системи розподілу виконано вимоги щодо відокремлення видів  діяльності.

Також створено 25 постачальників  універсальних послуг, 33 оператори системи розподілу, а кількість  постачальників електроенергії зросла із 170 у 2018 році до 444 у 2019 році.

Крім того, було закуплено необхідні програмні комплекси для забезпечення  функціонування оператора ринку, оператора системи передач та основні виробники, що забезпечують більше 90% обсягу ринку електроенергії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло