Захворіло у світі
5,717,575
Померло у світі
356,213
Вилікувалось у світі
2,367,777
Захворіло в Україні
22,382
Померло в Україні
669
Вилікувалось в Україні
8,439
Екс-глава правління «Укртранснафти» Лазорко повернувся в Україну

Екс-глава правління «Укртранснафти» Лазорко повернувся в Україну

Минулого місяця його було знято з національного розшуку, в якому він перебував з 2015 року

Екс-глава правління «Укртранснафти» Лазорко повернувся в Україну
Іван Лазорко, Олександр Лазорко
фото www.facebook.com/patriotivan

Колишній голова правління АТ «Укртранснафта» (2009-2015 роки) Олександр Лазорко повернувся в Україну. За інформацією enkorr він прилетів увечері 5 червня.

6 червня цю інформацію підтвердив народний депутат Тарас Батенко, що входить групу «Укроп». Він розмістив на Facebook спільну з Лазорко фотографію, тим самим привітавши його з поверненням в Україну.

Його повернення підтвердив і його син.

Наприкінці травня стало відомо, що МВС зняло Лазорка з національного розшуку, де він перебував із серпня 2015 року. З того моменту він переховувався від правоохоронців у Лондоні, де, за даними ЗМІ, просив політичного притулку і намагався поновитися на посаді.

Йому інкримінували привласнення майна в особливо великих розмірах, що передбачало покарання у вигляді позбавлення волі на термін від 7 до 12 років.

Правоохоронці підозрювали Лазорка за чотирма епізодами: незаконна викачка технологічної нафти з магістральних нафтопроводів; підписання протиправних і антидержавних угод на зберігання нафти зі структурами «Привата»; незаконні (надмірні) витрати на страхування в ПАТ «Укртранснафта»; резервування нафтопроводу Кременчук-Одеса компанією «Синтез Ойл» (пов'язана з «Приватом»).

Нагадаємо, Лазорко очолював «Укртранснафту» з 2009 по 2015 роки. Раніше він керував підприємствами групи «Приват» – Дрогобицьким і Надвірнянським НПЗ. 19 березня 2015 року Наглядова рада ПАТ вирішив усунути його від виконання обов'язків. Основною причиною послужили маніпуляції з викачуванням технологічної нафти і її розміщенням на зберіганні на заводах групи «Приват» в Надвірній, Дрогобичі і Кременчуці. У 2015 році компанія платила за зберігання близько 2,5 млн грн в день. За проект викачування технологічної нафти Ігор Коломойський пропонував нагородити Лазорко орденом.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті