Фірташа можуть екстрадувати до США вже в липні цього року

Фірташа можуть екстрадувати до США вже в липні цього року

Подальша доля олігарха залежатиме від рішення, яке суд прийматиме 25 червня

Фірташа можуть екстрадувати до США вже в липні цього року
фото УНІАН

Українського олігарха Дмитра Фірташа, який зараз перебуває в Австрії, можуть екстрадувати до США вже на початку липня. Про це повідомляє NBC News з посиланням на лист адвоката олігарха федеральному судді в Чикаго.

За його словами, все залежатиме від того, яке рішення прийме Верховний суд Австрії 25 червня.

Адвокат Фірташа Джон Вебб зазначив,австрійська юристи його клієнта вважають, що якщо рішення про екстрадицію буде прийнято, «олігарха можуть видати через 7-10 днів після засідання». Він також додав, що невпевнений точно, але є ймовірність того, що Фірташ зіткнеться з екстрадицією ще в перший тиждень липня.

Вебб також сказав, що у світлі цих подій він просить суддю у справі відхилити обвинувальний висновок.

Нагадаємо, що Фірташ вже кілька років знаходиться під домашнім арештом у Відні, де був заарештований 12 березня 2014 року. Бізнесмен був затриманий за запитом США, які відтоді домагаються його екстрадиції за звинуваченням у підкупі індійських чиновників для отримання ліцензій на видобуток титановмісних мінералів. 

Віденський суд обрав Фірташу запобіжний захід у вигляді екстрадиційного арешту, але згодом погодився випустити його під заставу в 125 млн євро. Після цього цей же суд відхилив запит Міністерства юстиції США щодо екстрадиції Фірташа.

Після ще одного запиту США на екстрадицію, який було також відхилено, Віденський суд знову відпустив бізнесмена під зобов’язання регулярно з’являтися до суду та не покидати територію Австрії.

Після цього Фірташ знову заявив, що не винний, а запити США та Іспанії є частиною кампанії з його переслідування.

Як повідомлялось, у грудні 2017 року Верховний суд Австрії (Oberster Gerichtshof Österreichs) визнав апеляцію українського олігарха Дмитра Фірташа з проханням переглянути як помилковий вердикт Апеляційного суду Австрії (Österreichischen Obersten Gerichtshofs), яким всупереч рішенню суду першої інстанції дозволив його екстрадицію до США.

В лютому 2019 року прокуратура Австрії виступила проти екстрадиції Фірташа до США – генеральний прокурор Верховного суду Австрії вважає, що Віденський земельний суд  надто поспішно визнав екстрадицію олігарха допустимою. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію