Захворіло у світі
13,026,225
Померло у світі
570,924
Вилікувалось у світі
7,188,992
Захворіло в Україні
54,133
Померло в Україні
1,398
Вилікувалось в Україні
26,503
Уряд створив умови для здешевлення газу для населення на 700-800 грн – Насалик

Уряд створив умови для здешевлення газу для населення на 700-800 грн – Насалик

Також міністр зазначив, що на сьогодні НАК «Нафтогаз» – це «достатньо дивна організація»

Цей матеріал також доступний російською
Уряд створив умови для здешевлення газу для населення на 700-800 грн  – Насалик
міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик
Фото УНІАН

На минулому засіданні уряду, Кабінет міністрів вніс зміни до постанови №293, яка дозволить знизити ціни на газ на 700-800 грн. Про це під час «години запитань до уряду», заявив міністр енергетики Ігор Насалик, передає кореспондент Mind.

«Прем'єр-міністр не один раз говорив про те, що ціни, які визначає НАК «Нафтогаз України» не відповідають ринковим і на останньому засіданні Кабміну, ми зробили зміни до 293 постанови, де поставили відповідні індикатори, по яких НАК «Нафтогаз України» повинен реалізувати газ населенню. Повинен сказати, що при виконанні цих індикаторів, ціна на газ зміниться в сторону зменшення приблизно на 700-800 грн», – сказав Насалик.

За словами Насалика, за результатами проведеного аналізу всіх бірж в Європі, було з'ясовано, що ціна на біржах падає достатньо  суттєво – від 220 грн майже до 160 грн, а на ринку України вони зростають.

«Я вважаю, що проблеми НАК «Нафтогазу» в самому НАК «Нафтогазі»  і якщо зобов'язання України будуть виконані щодо розподілу, коли «Укргазвидобування» буде окремою структурою і буде відповідати за видобування, коли те, що проводить уряд, відділення оператора системи, буде відділене, от тоді НАК «Нафтогаз» буде займатися тим, чим він повинен займатися», – наголосив він.

Також міністр зазначив, що на сьогодні НАК «Нафтогаз» – це «достатньо дивна організація, з якої ми, як міністерство профільне, не можемо отримати інформацію щодо поставок газу і інші види господарської діяльності».

Раніше, віце-прем'єр Володимир Кістіон заявив, що «Нафтогаз» повинен знизити ціну газу для населення на червень на 800-900 грн за 1000 куб м.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті