Захворіло у світі
60,420,355
Померло у світі
1,421,650
Вилікувалось у світі
38,717,768
Захворіло в Україні
677,189
Померло в Україні
11,717
Вилікувалось в Україні
317,395
ПриватБанк розкрив американські активи екс-власників

ПриватБанк розкрив американські активи екс-власників

Гроші отримані з банку, перераховувались низці компаній, які на отримані гроші купували майно в США

ПриватБанк розкрив американські активи екс-власників
Фото: УНІАН

ПриватБанк у позовній заяві стверджує, що Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов є бенефіціарними власниками або мають контроль у кількох фірмах, зареєстрованих у США. І ці компанії, йдеться в позові, брали участь у відмиванні грошей, які виводились із ПриватБанку. Про це повідомляє Радіо Свобода

Підставою позову до американського суду є низка схем, які мають ознаки шахрайства. Їх, на думку ПриватБанку, організували Коломойський і Боголюбов спільно з іншими відповідачами, щоби заволодіти активами у США вартістю у сотні мільйонів доларів. Виявити ці схеми вдалося завдяки аналізу крединого портфеля банку та транзакцій компаній, яким ПриватБанк видавав позики.

Гроші отримані з банку, перераховувались низці одних і тих самих компаній, які ПриватБанк називає «пральними». Ці ж компанії згодом витрачали отримані кошти на купівлю майна у США.

Загалом йдеться про десятки активів: феросплавні та металургійні заводи, комерційна нерухомість та готелі. Наприклад, завдяки грошам з ПриватБанку одна із компаній, Optima Ventures, стала найбільшим власником комерційної нерухомості в американському місті Клівленд. Найбільше майна у Коломойського та Боголюбова ПриватБанк виявив у штатах Огайо, Іллінойс і Техасі.

Перелік американських активи, що ПриватБанк вніс до позову:

 • 55 Public Square Building (Клівленд, Огайо, США) була придбана за $34 млн фірмою Optima 55 Public Square, LLC (Делавер) 29 липня 2008 року. Компанія була заснована 29 квітня 2008 року.
 • ​One Cleveland Center (Клівленд, Огайо, США) – придбана за $86,3 млн компанією Optima One Cleveland Center, LLC (Делавер) 15 травня 2008 року.
 • ​AECOM Building (раніше відома як Пентон Медіа) у Клівленді, Огайо. Була придбана за $46,5 млн компанією з Optima 1300, LLC (Делавер) 16 серпня 2010 року. Фірма була зареєстрована 21 липня 2010 року.​​
 • Готель Crowne Plaza Hotel (тепер відомий як Westin Hotel) в Клівленді, штат Огайо. Частку в ньому придбала компанія Optima 777, LLC (Делавер), за $9 млн. Фірма зареєстрована 3 червня 2011 року. Ще щонайменше $2,4 млн використали для ремонту готеля.
 • ​Вежі Stemmons Towers розташовані в Далласі, штат Техас. Їх придбала компанія Optima Stemmons, LLC (Делавер), заснована 14 травня 2008 року. Близько $7,6 млн із суми, яку заплатили за цю споруду, були отримані через схеми виведення грошей.
 • Колишній корпус CompuCom System Headquarters та прилегла до нього незадіяна ділянка, розташовані за адресою 7171 Forest Lane і 7505 Forest Lane відповідно у Далласі (Техас). Їх придбала компанія Optima 7171, LLC (Делавер). Фірма зареєстрована 10 листопада 2010 року. ​​
 • ​PNC Plaza – тридцятиповерховий хмарочос у найбільшому місті штату Кентукі, Луїсвіллі, розташований за адресою 500 West Jefferson Street. У 2011 році його придбала за $77 млн фірма Optima 500, LLC (Делавер), зареєстрована 10 листопада 2010 року.
 • ​Huntington Building – 21-поверхова споруда в Клівленді (штат Огайо), розташована за адресою 925 Euclid Avenue. 14 червня 2010 року вона була придбана за $18,5 млн компанією Optima 925, LLC (Делавер), що була зареєстрована 14 травня 2010 року.
 • ​Завод із виробництва феросиліцію CC Metals and Alloys LLC (Калверт, Кентуккі) – найбільший виробник та постачальник цього матеріалу серед Північно-Американської Сталевої Промисловості – теж належить структурам, які пов’язують з Коломойським та Боголюбовим, Georgian American Alloys, Inc. (Делавер). Фірма заснована 14 лютого 2012 року.
 • Завод із виробництва феросилікомарганця Felman Production LLC (Нью Гейвен, штат Західна Вірджинія), теж належить Georgian American Alloys, Inc. (Делавер).
 • ​Єдина трейдингова компанія для попереднього завода – Felman Trading, Inc. (Нью-Джерсі), яка має склади у двох десятках штатів, зокрема, у Алабамі, Арканзасі, Каліфорнії, Флориді, Іллінойсі, Луїзіані, Меріленді, Мічигані, Міссісіпі, Міссурі, Огайо, Оклахомі, Пенсільванії, Південній Кароліні, Теннессі, Техасі, Вірджинії, Вашингтоні, Західній Вірджинії, а також за межами США. Вона теж належить Georgian American Alloys, Inc. (Делавер).
 • KES Acquisition Company – металургійний завод Kentucky Electric Steel (Ашленд, Кентуккі), належить Optima Acquisitions, LLC (Делавер). Фірма заснована 25 червня 2008 року. Власниками є Коломойський і Боголюбов та Корф. Завод на 42 тисячі квадратних метрів обійшовся щонайменше у $20 млн.​
 • ​Steel Rolling Holdings, Inc. (Делавер). Фірма заснована 22 травня 2006 року. З 2009 до 2015 років володіла заводом з виробництва металопрокату Detroit Cold Rolling Facility (Гібралтар, Мічиган), який був проданий компанії Ferragon Steel Rolling.
 • ​Занедбаний металургійний завод Warren Steel у місті Воррен (штат Огайо) належить компанії Warren Steel Holdings, LLC (Делавер), яка зареєстрована 19 листопада 2001 року. Коломойський та Боголюбов відповідно пов’язані з нею через організацію з Британських Віргінських островів, що називається Halliwel Assets, Inc., та трасту з острова Джерсі (Нормандські острови), який має назву Marigold Trust Asset Management. Щонайменше $4,5 млн, використані при купівлі заводу, були, на думку ПриватБанку, «відмитими».
 • Колишній Motorola Campus у Гарварді, штат Іллінойс. Був придбаний компанією з Optima International of Miami, Inc. – яка, вірогідно, пов’язана з компанією Optima Ventures.
 • На початку 2015 року дочірня компанія Optima Acquisitions, Optima Specialty, придбала металургійний завод Corey Steel в Цицеро, штат Іллінойс, за $43,5 млн.

Раніше повідомлялося, що компанії пов'язані з Коломойським винні ПриватБанку 212 млрд грн. Ця сума підтверджена аудиторським висновком.

Нагадаємо: ПриватБанк розкрив деталі позову проти Коломойського у США.У позовній заяві стверджується, що з 2006 року по 2016 рік  загальний рух грошових коштів у відмиванні грошей у ПриватБанку на Кіпрі склало $470 млрд. Справа з відмивання грошей екс-власниками ПриватБанку у США може стати наймасштабнішою у світовій історії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті