Захворіло у світі
13,391,024
Померло у світі
580,286
Вилікувалось у світі
7,448,973
Захворіло в Україні
55,607
Померло в Україні
1,427
Вилікувалось в Україні
28,131
ПриватБанк розкрив деталі позову проти Коломойського у США

ПриватБанк розкрив деталі позову проти Коломойського у США

Справа з відмивання грошей екс-власниками ПриватБанку у США може стати наймасштабнішою у світовій історії

ПриватБанк розкрив деталі позову проти Коломойського у США
Фото: УНІАН

Ввечері 4 червня стали відомі деталі позову, поданого 21 травня націоналізованим українським ПриватБанком у Канцлерський суд штату Делавер. Про це з посиланням на матеріали позову повідомляє НВ Бізнес

Позов поданий держбанком проти колишніх власників – Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова. Серед відповідачів є також три громадянина США та 19 анонімних компаній.

У позовній заяві стверджується, що з 2006 року по 2016 рік  загальний рух грошових коштів у відмиванні грошей у ПриватБанку на Кіпрі склало $470 млн.

Якщо така сума буде доведена у суді, то це буде найбільша справа з відмивання  брудних грошей, яке було здійснено однією групою осіб.

Відповідачі підозрюються у сотнях мільйонів доларів збитків, що виникли у зв’язку з незаконним збагаченням, шахрайському трансфері за законами штату (включаючи Огайо та Делавер), у порушенні уставу Огайо, та у результаті цивільної змови.

Це цивільний позов, тому юристи ПриватБанку надали суду всі матеріали. Однак, усі звинувачення носять явно кримінальний характер. ПриватБанк по суті провів детективну роботу з дослідження великомасштабного відмивання грошей у США, яке нараховує 104 сторінки.

ПриватБанк 21 травня подав позов проти Коломойського в суд США. Банк звинувачує Коломойського у відмиванні мільярдів за допомогою компанії в штаті Делавер.

Раніше повідомлялося, що Коломойський намагається заблокувати позов НБУ. За даними регулятора, такий позов – це спроба Коломойського зупинити та унеможливити розгляд ініційованих НБУ справ у Швейцарії.

Нагадаємо: ПриватБанк 27 травня подав апеляцію до суду стосовно незаконності націоналізації. Через апеляційні скарги судові рішення не набули чинності та не мають ніяких правових наслідків.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті