Тереза Мей пішла у відставку, починається боротьба за крісло лідера торі

Тереза Мей пішла у відставку, починається боротьба за крісло лідера торі

Про намір поборотися висловилися 11 кандидатів

Тереза Мей пішла у відставку, починається боротьба за крісло лідера торі
фото Shutterstock

Прем'єр-міністр Великобританії Тереза Мей офіційно пішла у відставку з поста лідера правлячої Консервативної партії, повідомляє ВВС.

У прес-релізі наголошується, що Тереза Мей залишиться виконуючим обов'язки лідера партії до того часу, поки не буде оголошено її наступника.

За даними телеканалу, в даний час про намір висунути свої кандидатури на пост керівника Консервативної партії оголосили 11 осіб.

Процес вибору нового лідера повинен завершитися наприкінці липня, коли новообраний лідер торі займе і місце глави уряду.

Фаворитом в боротьбі за посади глави партії і уряду і за опитуваннями, і за оцінками букмекерів є колишній міністр закордонних справ Борис Джонсон. Він – найпопулярніший політик і серед членів Консервативної партії, і серед усіх британських виборців, зазначає ВВС.

Але це зовсім не гарантує Джонсону перемоги, пише видання. Консерваторам зараз потрібен лідер, який зміг би об'єднати парламентську фракцію торі, яка фактично розкололася по лініях ставлення до Brexit. Більшість депутатів може вирішити, що Джонсон, як жорсткий прихильник Brexit і до того ж людина, схильна до гучних і не завжди продуманих заяв, на цю роль не підходить – і відсіяти Бориса ще до фіналу.

У підсумку першим прийти на фініш, може, наприклад, міністр навколишнього середовища Майкл Гоув, припускає ВВС.

Нагадаємо, 24 травня прем'єр-міністр Великобританії Тереза Мей оголосила, що 7 червня залишить посаду лідера правлячої Консервативної партії, і підкреслила, що пишається виконаною роботою на посту прем'єр-міністра.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті