Німецькі екологи вимагають від Amazon не знищувати повернуті покупцями товари
Щороку тільки в Німеччині покупці повертають онлайн-рітейлеру 280 млн посилок

Німецькі споживачі в 2018 році відправили назад в онлайн-магазини майже 280 млн посилок. Близько чотирьох відсотків повернутих товарів зазвичай знищується.
Німецька партія «Союз 90 / зелені» хоче заборонити великим онлайн-магазинам, в числі яких Amazon, знищувати товари, які покупці надсилають назад, передає Deutshce Welle.
Глава парламентської фракції партії Катрін Герінг-Екардт в інтерв'ю ЗМІ в понеділок, 10 червня, назвала подібну практику «збоченням суспільства споживання».
Ті товари, які не можна знову пустити в продаж, на думку Герінг-Екардт, слід віддавати безкоштовно – наприклад, в благодійні організації або в соціальні магазини, а сировину відправляти на переробку.
Економісти з університету Бамберга підрахували, що кожного року німецькі покупці відправляють назад в онлайн-магазини кожну шосту посилку. У минулому році через претензії до якості ними було повернуто приблизно 280 млн посилок (близько 500 млн товарів). В першу чергу, це взуття і одяг. Повертають також побутову техніку – пральні машини, кавові автомати – і мобільні телефони.
«Після повернення багато товарів повністю знищуються. Мова в цьому випадку йде про нові і абсолютно працюючі речі – в гіршому випадку, вони трохи подряпані в одному місці», – обурюється Катрін Герінг-Екардт. Повернення товарів, за її словами, означає також додаткове навантаження на транспорт, що негативно позначається на довкіллі.
За даними вчених, онлайн-магазини знищують близько 4% повернутих товарів. 79%вони знову продають по початковій ціні, 13% – за зниженими цінами, а ще 3% продають в промислову переробку або жертвують благодійним організаціям.
Раніше Amazon повідомив, що його співробітники ретельно перевіряють кожну повернену посилку, і якщо якість і зовнішній вигляд товарів не постраждали, їх упаковують заново і продають по первинній ціною. В Amazon також додали, що з 2013 року компанія направила пожертвування більш ніж в тисячу соціальних установ в якості подарунків.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].