Захворіло у світі
113,025,730
Померло у світі
2,507,803
Вилікувалось у світі
63,747,311
Захворіло в Україні
1,333,844
Померло в Україні
25,742
Вилікувалось в Україні
1,163,555
Японські провідні виробники чипів відмовляються від співпраці з Huawei через США – Reuters

Японські провідні виробники чипів відмовляються від співпраці з Huawei через США – Reuters

Ці компанії не змушені дотримуватись законів США, але вони хочуть, щоб уряд та промисловість США розглядали їх як «чесні компанії»

Японські провідні виробники чипів відмовляються від співпраці з Huawei через США – Reuters
фото www.flickr.com/photos/128280482@N07

Японський Tokyo Electron, постачальник напівпровідникового обладнання в світі №3, не буде постачати продукцію китайським компаніям, включеним у «чорний список» Вашингтона. Про це  повідомляє Reuters.

Це рішення показує, як зусилля США із заборони продажів технологій китайським фірмам, включно з Huawei, залучають і неамериканські компанії, які не зобов’язані слідувати американським законам.

Як повідомляє видання, Китай, який вступив у серйозну торгову війну із США, прагне створити свою власну напівпровідникову промисловість, щоб знизити залежність від американських, японських та європейських постачальників обладнання для виробництва чипів.

«Ми не будемо вести бізнес з китайськими клієнтами, з якими Applied Materials і Lam Research заборонено мати справи. Для нас украй важливо, щоб уряд та промисловість США розглядали нас як чесну компанію»,  – сказав виконавчий директор Tokyo Electron, посилаючись на провідні компанії з виробництв обладнання для випуску мікросхем у США.

Крім того, ще один великий японський постачальник обладнання для виробництва чипів також розглядає можливість припинення поставок китайським фірмам, яких США внесли до «чорного списку».

Керівники інших компаній, які працюють у сфері виробництва напівпровідників, заявили, що вони тісно спілкуються з Міністерством промисловості Японії

«Ми не отримували жодних конкретних вказівок від міністерства. Ми знаємо, що у нас можуть виникнути серйозні проблеми, якщо ми проігноруємо заборону США для розширення бізнесу з Китаєм», – сказав один з них

Видання також повідомляє, що і британський виробник чипів ARM, який належить японському SoftBank, припинив усі відносини з Huawei.

Утім поки не усі відвернулись від китайських компаній, Taiwan Semiconductor Manufacturing Co, лідер у виробництві мікросхем та виробник багатьох чипів для Huawei, заявив про подальше продовження співпраці.

Нагадаємо: Трамп, який почав торгову війну з Китаєм, загострив її кілька тижнів тому, коли вніс Huawei до «чорнго списку», звинувативши його в шпигунстві. В результаті цілий ряд виробників комп'ютерних чипів і інтернет-концерн Google обмежили або повністю припинили співпрацю з Huawei.

Днями виконувач обов'язків глави адміністративно-бюджетного управління Білого дому Рассел Войт запропонував президенту США Дональда Трампа відстрочити виконання ключових положень про заборону на обладнання китайських компаній Huawei і ZTE на термін від двох до чотирьох років, щоб не нашкодити американському бізнесу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті