Японські провідні виробники чипів відмовляються від співпраці з Huawei через США – Reuters
Ці компанії не змушені дотримуватись законів США, але вони хочуть, щоб уряд та промисловість США розглядали їх як «чесні компанії»

Японський Tokyo Electron, постачальник напівпровідникового обладнання в світі №3, не буде постачати продукцію китайським компаніям, включеним у «чорний список» Вашингтона. Про це повідомляє Reuters.
Це рішення показує, як зусилля США із заборони продажів технологій китайським фірмам, включно з Huawei, залучають і неамериканські компанії, які не зобов’язані слідувати американським законам.
Як повідомляє видання, Китай, який вступив у серйозну торгову війну із США, прагне створити свою власну напівпровідникову промисловість, щоб знизити залежність від американських, японських та європейських постачальників обладнання для виробництва чипів.
«Ми не будемо вести бізнес з китайськими клієнтами, з якими Applied Materials і Lam Research заборонено мати справи. Для нас украй важливо, щоб уряд та промисловість США розглядали нас як чесну компанію», – сказав виконавчий директор Tokyo Electron, посилаючись на провідні компанії з виробництв обладнання для випуску мікросхем у США.
Крім того, ще один великий японський постачальник обладнання для виробництва чипів також розглядає можливість припинення поставок китайським фірмам, яких США внесли до «чорного списку».
Керівники інших компаній, які працюють у сфері виробництва напівпровідників, заявили, що вони тісно спілкуються з Міністерством промисловості Японії
«Ми не отримували жодних конкретних вказівок від міністерства. Ми знаємо, що у нас можуть виникнути серйозні проблеми, якщо ми проігноруємо заборону США для розширення бізнесу з Китаєм», – сказав один з них
Видання також повідомляє, що і британський виробник чипів ARM, який належить японському SoftBank, припинив усі відносини з Huawei.
Утім поки не усі відвернулись від китайських компаній, Taiwan Semiconductor Manufacturing Co, лідер у виробництві мікросхем та виробник багатьох чипів для Huawei, заявив про подальше продовження співпраці.
Нагадаємо: Трамп, який почав торгову війну з Китаєм, загострив її кілька тижнів тому, коли вніс Huawei до «чорнго списку», звинувативши його в шпигунстві. В результаті цілий ряд виробників комп'ютерних чипів і інтернет-концерн Google обмежили або повністю припинили співпрацю з Huawei.
Днями виконувач обов'язків глави адміністративно-бюджетного управління Білого дому Рассел Войт запропонував президенту США Дональда Трампа відстрочити виконання ключових положень про заборону на обладнання китайських компаній Huawei і ZTE на термін від двох до чотирьох років, щоб не нашкодити американському бізнесу.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].