КНР просуває новий торговий майданчик для технологічного сектору на тлі війни з США
На відміну від традиційних фондових бірж, цей майданчик, аналогічний до Nasdaq, не має вимоги до лістингу щодо його прибутковості

Китайські компанії та інвестори встають у чергу, щоб взяти участь у роботі нового торгового майданчика в Шанхаї для технологічного сектора, аналогічного до Nasdaq. Про це повідомляє Reuters.
За два місяці з початку періоду подачі заявок на участь 120 компаній, які працюють у таких галузях як напівпровідники, штучний інтелект та біотехнології, звернулись за дозволом на лістинг, маючи на меті зібрати загалом $16 млрд.
Для порівняння, за даними Refinitiv, ІРО на основній біржі в Шанхаї в минулому році залучили $11,7 млрд, а в Шеньчжені – $8 млрд.
Створення та запуск цього майданчика вважається одним з кроків Пекіна на шляху до самодостатності в таких галузях, як виробництво чипів.
«Торгова війна більше не зводиться до того,що Китай імпортує більше сої або скорочує торговий дефіцит, – заявив Ші Донхуі, директор Інституту капіталу Шанхайської фондової біржі. – По суті, це перетягування канату навколо ланцюжків поставок промисловості та основних технологій».
Офіційну дату запуску майданчику ще не оголосили, але інвестиційні банкіри вважають, що йог запустять або наприкінці цього місяця, або на початку наступного.
Серед найбільших фірм, які планують провести лістинг на новому майданчику, Beijing Kingsoft Office Software Inc – постачальник програмного забезпечення, контрольований засновником Xiaomi Corp Лей Цзюнєм, а також компанія з галузі напівпровідників Advanced Micro-Fabrication Equipment Inc.
Головною відмінністю цього майданчика є відсутність вимоги прибутковості до лістингу. У порівнянні з США інвестиції в фондовий ринок в технологічному секторі Китаю були низькими, зокрема через більш суворі вимоги до лістингу щодо прибутковості.
Нагадаємо: Трамп, який почав торгову війну з Китаєм, загострив її кілька тижнів тому, коли вніс Huawei до «чорнго списку», звинувативши його в шпигунстві. В результаті цілий ряд виробників комп'ютерних чипів і інтернет-концерн Google обмежили або повністю припинили співпрацю з Huawei.
У зв’язку із цим вирішила припинити поставки напівпровідникової продукції китайським компаніям і низка провідних фірм з Японії.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].