Захворіло у світі
5,988,416
Померло у світі
366,654
Вилікувалось у світі
2,529,761
Захворіло в Україні
23,204
Померло в Україні
696
Вилікувалось в Україні
9,311
ЄС готує нові санкції проти Росії через Україну

ЄС готує нові санкції проти Росії через Україну

На саміті 20-21 червня в Брюсселі також буде вирішено питання щодо продовження діючих санкцій

ЄС готує нові санкції проти Росії через Україну
фото pixabay.com

За безперервне втручання Кремля в ситуацію на сході України Росія може зазнати нових санкцій Євросоюзу. Про це повідомляє агентство dpa з посиланням на наявний в його розпорядженні проект підсумкової заяви учасників чергового саміту ЄС в Брюсселі, передає DW.

Одним з таких штрафних заходів в тексті документа зазначено «невизнання нелегально виданих російських паспортів» жителям так званих Донецької і Луганської «народних республік». Виданий в квітні відповідний указ президента РФ Владіміра Путіна «суперечить духу і цілям мінських домовленостей» 2015 року про врегулювання конфлікту на сході України.

Напруженість у відносинах між Москвою і Києвом посилилася після затримання Росією в листопаді 2018 року трьох українських суден, які намагалися перетнути Керченську протоку, яку РФ після анексії Криму оголосила своїми територіальними водами.

Українські моряки, які перебували на цих суднах і досі утримуються в російській в'язниці. ЄС протягом вже декількох місяців вимагає від Москви звільнити їх. Ця вимога міститься і в тексті проекту підсумкової заяви учасників брюссельської зустрічі у верхах.

Очікується, що на саміті ЄС 20-21 червня в Брюсселі буде узгоджений стратегічний порядок денний Євросоюзу на період з 2019 по 2024 роки і вирішено питання про чергове продовження санкцій проти РФ, термін яких закінчується 31 липня 2019 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті