Коломойський відсудив у Ахметова 1,3 млрд грн

Коломойський відсудив у Ахметова 1,3 млрд грн

Йдеться про позов ТОВ «Спіріт Фінанс» Коломойського до ПАТ «ПівдГЗК» Ахметова

Коломойський відсудив у Ахметова 1,3 млрд грн
Фото: pixabay.com

Госпсуд Дніпропетровської області 7 червня задовольнив позов ТОВ «Спіріт Фінанс» до ПАТ «Південний гірничо-збагачувальний комбінат» (в справі №904/4009/18) та вирішив стягнути з відповідача на користь позивача 1,3 млрд грн. Про це повідомляє Finbalance.

Згідно з судовими матеріалами, у вересні 2017 року загальні збори акціонерів ПАТ «ПівдГЗК» прийняли рішення про виплату дивідендів на 16,16 млрд грн (10,16 грн із розрахунку на одну просту акцію).

Дивіденди не були виплачені для низки акціонерів компанії в установлений законом термін, у тому числі: Мелчет Інвест Лімітед, Дакстон Холдінгз Лімітед, Лакріно Інвестментс Лімітед, Мілнербей С.А., Бріммілтон Ліміте, Ренальда Інвестментс Лімітед.

Вказані акціонери ПАТ «ПівдГЗК» у травні 2018 на підставі договорів факторингу відступили відповідні права вимоги для ТОВ «Спіріт Фінанс» в розмірі 1,17 млрд грн.

Однак ПАТ «ПівдГЗК» грошові зобов’язання перед ТОВ «Спіріт Фінанс» також не виконало.

У рамках вказаного судового спору ПАТ «ПівдГЗК» подавало зустрічний позов з вимогою визнати удаваними (фактично агентськими) згадані договори факторингу. Однак суд відмовився задовольнити ці вимоги ПАТ «ПівдГЗК».

Найбільший акціонер «Євраз», компанія LanebrookВ кінці 2007 року, купила 50 % ПівдГЗК разом з іншими активами української групи «Приват». На даний момент основними акціонерами ПАТ «ПГЗК» вважаються ПАТ «Смарт-холдинг» і компанії, що входять до складу Evraz Group. Проте, у вересні 2017 року ТОВ «Металотехніка», що входить до групи «Євраз» і володіла 25,7% акцій високоприбуткового ПАТ «Південний гірничо-збагачувальний комбінат», вийшло з складу акціонерів підприємства. За даними держреєстру, кінцевим бенефіціаром ПАТ «Південний гірничо-збагачувальний комбінат» є Рінат Ахметов. 

Засновником ТОВ «Спіріт Фінанс» вказане ТОВ «Спіріт Солюшнс», засновниками якого в свою чергу є низка фізосіб. Серед них – Артем Замша, який з 2013 року є директором збанкрутілої компанії «Аеросвіт» та призначався главою наглядової ради Стахановського заводу феросплавів (ці структури пов’язували з групою «Приват»).

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті