РФ перевіряє американський ринок СПГ на міцність – Citigroup

РФ перевіряє американський ринок СПГ на міцність – Citigroup

Росія, ймовірно, створила, надлишкову пропозицію газу в Європі, щоб протестувати «реакцію світового ринку в умовах низьких цін», зокрема, як реагуватимуть США

РФ перевіряє американський ринок СПГ на міцність – Citigroup
фото www.flickr.com/photos/23161425@N08

Посилені поставки російського газу в Європу можуть бути викликані бажанням Москви перевірити на стійкість американських експортерів зрідженого природного газу. Про це повідомляє World Oil із посиланням на Citigroup Inc.

Аналітики банку зазначили, що цьогорічні сильні поставки російського газу трубопроводом допомогли довести обсяги у сховищах європейських країн до майже максимуму і погіршили надлишкову пропозицію в регіоні. Однією з причин, чому РФ не скоротила газовий експорт, могло бути бажання Москви «перевірити реакцію світового ринку в умовах низьких цін, особливо щодо еластичності експорту СПГ із США».

З даними Citigroup , враховуючи поточні рівні у сховищах в Європі, обмеження експорту СПГ із США протягом наступних двох місяців може мати сенс. Це може призвести до скорочення поставок приблизно на 400 млрд куб футів наприкінці літа та на початку осені, що приблизно еквівалентно надлишку запасів в Європі. В іншому випадку російський трубопровідний експорт в Європу, ймовірно, доведеться скоротити на 15% в річному вираженні, щоб збалансувати ринок, вважають експерти.

Проблема, що виникла перед американськими експортерами газу, викликана посиленням поставок з РФ, може ще більше політизувати конкуренцію на європейському газовому ринку. В той час як американські постави СПГ в Європу складають лише частину того, що регіон отримує через «трубу» з РФ, США називають свої поставки альтернативою залежності від Москви.

На думку банку, якщо РФ спробує протестувати світовий ринок, низькі ціни на СПГ можуть зберегтись до кінця року і, можливо, до наступної зими. Окрім США ймовірним є також зниження поставок з Малайзії, Індонезії та східної Австралії.

Враховуючи надлишкову пропозицію, Citigroup скоротила свої прогнози цін на газ на цей рік на цілих 18%.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті