Підприємці просять Раду відтермінувати запуск ринку електроенергії на рік
Спецпроект
Реформа енергоринку
Проект реалізує Mind за підтримки енергетичної компанії ДТЕК

Підприємці просять Раду відтермінувати запуск ринку електроенергії на рік

ЄБРР підтримує перенесення запуску ринку електроенергії на 3-6 місяців

Підприємці просять Раду відтермінувати запуск ринку електроенергії  на рік
Фото: pixabay.com

Громадський союз «Союз українських підприємців» (СУП) звернувся до голови Комітету Верховної ради з питань паливно-енергетичного комплексу Олександру Домбровському з питанням підтримати законопроект №10376, який на рік переносить запуск ринку електроенергії до 1 липня 2020 року. Про це повідомляє БізнесЦензор.

«СУП бачить суттєві ризики запуску ринку електроенергії, починаючи з 1 липня цього року, оскільки не прийнято необхідних нормативних актів для імплементації закону, не відрегульовані взаємовідносини між учасниками ринку відносно комерційного обліку електроенергії, не ліквідовано перехресне субсидування побутових споживачів промисловими споживачами, не зрозуміла вартість електроенергії для суб’єктів господарства», – говориться у листі Домбровському.

В той же час, за інформацією Інтерфакс-Україна, ЄБРР підтримує перенесення запуску ринку електроенергії на 3-6 місяців.

У Європейському банку реконструкції і розвитку підтверджують свою позицію про необхідність відкласти запуск ринку електроенергії з 1 червня 2019 року на 3-6 місяців для кращої підготовки до нього, вважаючи більш тривалі терміни надмірними і такими, що несуть негативні наслідки.

«Якщо відкласти на рік реформу, то особливо у зовнішніх гравців, які приносять не тільки гроші, але і технології, пропаде інтерес до ринку. Хороша ложка до обіду: відкладати запуск ринку на рік – це надмірна пауза», – сказав старший радник із зовнішніх зв'язків ЄБРР Антон Усов.

За його словами, особливо ці зміни важливі для компаній, які займаються відновлювальною енергетикою і останнім часом активно інвестують в Україну.

Він також підкреслив, що однією з цілей реформ ринку електроенергії є його інтеграція в європейський ринок і підвищення енергетичної безпеки країни, тому з цієї точки зору також бажано уникнути зайвої затримки запуску реформи.

Раніше повідомлялося, що більшість членів РНБО радить відкласти запровадження нового оптового ринку електроенергії. Для цього потрібно розглянути зміни до закону «Про ринок електричної енергії»

У свою чергу, президент Володимир Зеленський запропонував парламенту внести зміни до закону про ринок електроенергії та до закону про альтернативні джерела енергії для відкладення запровадження ринку електроенергії на рік – з 1 липня 2019 на 1 липня 2020 року та подав відповідний законопроект до Ради.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті