Президент просить ВР відкласти на рік запровадження ринку електроенергії
Спецпроект
Реформа енергоринку
Проект реалізує Mind за підтримки енергетичної компанії ДТЕК

Президент просить ВР відкласти на рік запровадження ринку електроенергії

Пропонується перенести дату запровадження ринку електроенергії з 1 липня цього року на 1 липня 2020 року

Президент просить ВР відкласти на рік запровадження ринку електроенергії
Президент Володимир Зеленський
Фото УНІАН

Президент Володимир Зеленський пропонує парламенту внести зміни до закону про ринок електроенергії та до закону про альтернативні джерела енергії для відкладення запровадження ринку електроенергії на рік – з 1 липня 2019 на 1 липня 2020 року. Про це повідомив представник президента у Кабінеті міністрів Андрій Герус, передає прес-служба президента.

Президент подав до Верховної Ради «проект закону про внесення змін до закону «Про ринок електричної енергії» «щодо нової дати запровадження ринку електричної енергії (№ 10376) та проект закону про внесення змін до статті 9-1 Закону України «Про альтернативні джерела енергії» (№ 10375)… Зокрема, зміни до Закону України «Про ринок електричної енергії» покликані відтермінувати запровадження нового ринку електроенергії на рік – до 1 липня 2020 року».

За словами Геруса, за два роки не було проведено відповідної роботи щодо підготовки до нового ринку. Щоб запобігти різкому зростанню тарифів і кризовим явищам на ринку електроенергії, було ініційоване перенесення запуску нової моделі ринку на рік. Водночас необхідно розробити та втілити у життя помісячний план підготовки до відповідних змін.

Нагадаємо, як раніше повідомляв Mind, на своєму засіданні 5 червня уряд ухвалив низку постанов, спрямованих на реалізацію закону «Про ринок електроенергії», зокрема передбачивши, щоб «не підвищення цін на електроенергію для населення».

На тому ж засіданні прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що запровадження ринку електроенергії дозволить скасувати формулу «Роттердам плюс».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті