Ворожість росіян до українців та американців різко знизилась – дослідження

Ворожість росіян до українців та американців різко знизилась – дослідження

Росіяни більше уваги стали приділяти цінам та своїм заплатам, аніж зовнішньополітичним відносинам

Ворожість росіян до українців та американців різко знизилась – дослідження
фото pixabay.com

За даними російської недержавної дослідницької організації «Левада-Центр» частка тих росіян, хто вважає ворогами США і Україну, різко знизилася у порівнянні з минулим роком – з 78 до 67% і з 49 до 40% відповідно. Про це повідомляють «Вєдомості».

Утім перша трійка найбільш вороже налаштованих до РФ країн за рік не змінилась  – це США, Україна та Великобританія.

Ворожість росіян до українців та американців різко знизилась – дослідження

Все більше росіян вважають найближчими друзями Білорусію, Казахстан, Вірменію та Азербайджан.

Коли є почуття ізоляції і самотньої імперії, єдиний, хто в масовій свідомості бачиться союзником, – режим президента Білорусії Олександра Лукашенко і чим сильніше відчувається зовнішній тиск, тим вище піднімається його символічний статус, пояснює директор «Левада-Центру» Лев Гудков.

«Ставлення до країн СНД в першу чергу пояснюється тим, що відсутність ворожості, в тому числі і в ЗМІ, вже розглядається як дружба. І переговори з тим же Ніколом Пашіняном створюють ілюзію, що Вірменія – дружня країна», – додав він.

За словами соціолога, з огляду на те, що «в Україні зараз немає активних бойових дій», зросли надії на нового президента Володимира Зеленського і на перезавантаження відносин,негатив знизився.

«Є надія і на покращення відносин з Дональдом Трампом, в тому числі тому, що люди втомилися від стану мобілізації і відчуття загрози війни – вони хочуть нормалізації і сподіваються, що нинішню конфронтацію спустять на гальмах», додав Гудков.

 Крім того, минулого літа ворожість до США різко знизилася через пенсійну реформи.

«Логіка у росіян по відношенню до влади така: ви лізете до нас в кишеню, вам не вистачає грошей на війну в Сирії, на переозброєння армії, ви вирішуєте свої геополітичні проблеми за наш рахунок – і це викликає обурення», – пояснив соціолог.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті