Інвестиційна привабливість свинарства випередить птахівництво
України має шанс збільшити виробництво і перезапустити експорт свинини

Інвестиційна привабливість свинарства з 2019 року стане вищою за птахівництво. Так вважає генеральний директор Центру підвищення ефективності в тваринництві Микола Бабенко, передає Mind.
За його словами, найнижча в світі собівартість курки сьогодні в Бразилії і в Україні – на рівні 0,65 євро/кг. Але ціна на свинину вже вища за курятину, а до кінця року буде вдвічі вище.
Як свідчить прогноз втрат виробництва свинини через африканську чуму свиней (АЧС), що склали аграрні аналітики нідерландського Rabobank, до кінця 2019 року Китай втратить від 25 до 35% від нинішнього обсягу внутрішнього виробництва, а В’єтнам – понад 10%.
Таким чином дефіцит свинини в світі збільшиться приблизно на 10 мільйонів тонн, а це від 5% до 7% світового виробництва свинини. Для порівняння, за весь 2018 рік ЄС, який є найбільшим експортером свинини, експортував 3,9 млн тонн.
На фоні цього світові ціни на свинину у напівтушах ростуть. Так в травні 2019 року порівняно з травнем 2018 року ціни на свинину в ЄС зросли на 22%, в Бразилії – на 48%, у Сполучених Штатах Америки – на 17%, в Канаді вони зросли на 40%. Якщо ця динаміка збережеться, ціни на свинину можуть зрости навіть вдвічі.
Для України це хороший шанс щоб збільшити виробництво і перезапустити експорт української свинини. Але спочатку для цього потрібно вирішити проблему з нелегальним ринком свинини інфікованої АЧС та знизити собівартість вирощування свиней.
За даними Асоціації «Свинарі України», на сьогодні собівартість живої ваги в Україні – 1,3 євро/кг і експорту практично немає. Протягом 2018 року на експорт було відправлене лише 1 760 тонн. Та ситуацію можна виправити, адже в Україні можлива одна з найнижчих собівартостей вирощування свиней в світі – 0,8 євро/кг живої маси на сухих кормах і 0,5євро/кг живої маси на рідкій годівлі за системою Точне свинарство.
Більше про ризики на які наражає державу нехтування свинарськими проблемами читайте в матеріалі Mind «Чумна байдужість: чому АЧС може надовго підірвати економіку України».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].