Захворіло у світі
5,375,648
Померло у світі
343,721
Вилікувалось у світі
2,149,412
Захворіло в Україні
20,986
Померло в Україні
617
Вилікувалось в Україні
7,108
«Нафтогаз» знизить ціну газу для споживачів за ПСО в червні на 7,3%

«Нафтогаз» знизить ціну газу для споживачів за ПСО в червні на 7,3%

Кінцева ціна газу для споживачів у Кіровоградській області з урахуванням ПДВ, вартості доставки та націнки постачальника в червні складе 7 755,8 грн

«Нафтогаз» знизить ціну газу для споживачів за ПСО в червні на 7,3%
Фото: pixabay.com

НАК «Нафтогаз України» розрахувала нову ціну природного газу для потреб населення та інших споживачів за положенням про покладання спеціальних обов’язків (ПСО), що діятиме в червні, – у відповідності до постанови Кабінету міністрів України №485 від 5 червня 2019 року вона складе 5 553,8 грн за 1000 куб. м (без урахування ПДВ, вартості доставки та націнки постачальника). Про це повідомляє прес-служба НАК «Нафтогаз».

Таким чином, в червні ціна газу, за якою «Нафтогаз» продає його газзбутам та постачає споживачам за ПСО, зменшиться на 7,3%, або на 436,11 грн, порівняно з травнем.

Кінцева ціна газу для споживачів у Кіровоградській області з урахуванням ПДВ, вартості доставки та націнки постачальника в червні складе 7 755,8 грн. Кінцева ціна в інших регіонах залежить від тарифу на розподіл газу, встановленого НКРЕКП для відповідного обл- чи міськгазу. Постачальники газу зобов’язані інформувати своїх споживачів про кінцеву ціну.

«Навесні цього року аналітична служба Нафтогазу надала висновки, що очікується зменшення цін на газ на європейському ринку – звідки ми імпортуємо газ та де маємо найбільших партнерів. Тоді ж ми запропонували уряду змінити підхід до формування цін на газ в Україні, перейти на ринкове ціноутворення. Було б просто несправедливо залишати регульовану ціну на тому ж рівні, коли ринкова ціна падає. Тому ми запропонували декілька варіантів як це можна зробити коректно – один з варіантів, прийнятих урядом, почне діяти в червні», – зазначив голова правління Нафтогазу Андрій Коболєв.

Постанова Уряду №485 передбачає, що Нафтогаз для визначення ціни газу за ПСО аналізує 4 показники – ціну для комерційних споживачів за минулий місяць, дані МЕРТ щодо середньої митної вартості газу за минулий місяць, середньозважену ціну на Українській енергетичній біржі, та ціну за урядовою постановою №867 від 19 жовтня 2018 року – компанія обирає з них найнижчу. Найменшою виявилася ціна на Українській енергетичній біржі – вона й визначила ціну на червень.

Уряд планує не дозволити НАК «Нафтогаз України» необґрунтовано завищувати ціни на газ, вони мають бути в межах 7 700 – 8 000 грн за 1000 куб. м. 

Віце-прем'єр Володимир Кістіон у свою чергу заявив, що НАК «Нафтогаз України» на виконання прийнятої урядом у середу 5 червня постанови повинен зменшити визначену ним на червень ціну газу для населення до 6 299 грн за 1000 куб. м (тут і далі без ПДВ) на 800-900 грн.

Нагадаємо: Кабінет міністрів вніс зміни до постанови №293, яка дозволить знизити ціни на газ на 700-800 грн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті