Єврокомісія: Росія намагалася вплинути на вибори до Європарламенту

Єврокомісія: Росія намагалася вплинути на вибори до Європарламенту

В свідомість європейців намагалися вкинути думку про занепад в ЄС західних і християнських цінностей

Єврокомісія: Росія намагалася вплинути на вибори до Європарламенту
фото Shutterstock

На вибори до Європарламенту, які пройшли наприкінці травня 2019 року, намагалися вплинути з Росії за допомогою дезінформації. До такого висновку прийшли в Єврокомісії, йдеться в її звіті, опублікованому в п'ятницю, 14 червня, передає Deutsche Welle.

Як відзначають в Єврокомісії, свідчення, зібрані на даний момент, дозволяють говорити про цілеспрямовану кампанію з дезінформації, за допомогою якої «зовнішні джерела» намагалися втрутитися у вибори в Європарламент.

«Зібрані факти викривають постійну і безперервну діяльність щодо дезінформації з боку російських джерел, спрямовану на придушення явки і вплив на думку виборців», – йдеться в звіті.

В Єврокомісії додали, що мова йде про широкий діапазон тем, від поширення сумнівів у демократичної легітимності Євросоюзу до використання тем, які викликають розбіжності, наприклад, міграція. Робоча група з питань стратегічних комунікацій змогла за період з початку 2019 року виявити 998 випадків російської дезінформації, в порівнянні з 434 випадками за аналогічний період в 2018 році.

У звіті вказано, що були виявлені дії й інших зовнішніх акторів. Крім того, політичні сили всередині Євросоюзу «часто переймали тактику і риторику, яка використовується російськими джерелами для атаки ЄС і його цінностей».

Наприклад,  використання пожежі в паризькому соборі Нотр-Дам для демонстрації нібито «занепаду західних і християнських цінностей в ЄС».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті