Потік прямих іноземних інвестицій в Україну скоротився на 9% і склав $2,4 млрд
Минулорічний глобальний обсяг ППІ скоротився до мінімального рівня з часів фінансової кризи

Прямі іноземні інвестиції в світі знижуються вже три роки поспіль. У минулому році вони скоротилися на 13% до $1,3 трлн, мінімального рівня з часів фінансової кризи. Про це йдеться в щорічній тематичній доповіді Конференції ООН з торгівлі і розвитку (ЮНКТАД).
Багато в чому це пов'язано з геополітичними та торговими ризиками, які, можливо, продовжать негативно позначатися на інвестиціях в найближчі роки.
Глобальний клімат для міжнародної торгівлі та інвестицій вже не такий сприятливий, як раніше, коли світова економіка росла завдяки експорту.
США і Німеччина стали обережніше ставитися до зарубіжних, особливо китайським, інвестицій, побоюючись, що іноземці отримають важливі технології та активи. Підозріло до інвесторів з-за кордону відносяться і інші країни ЄС. Навесні Єврокомісія прийняла регламент для перевірки будь-яких іноземних інвестицій в країни блоку.
У свою чергу, Китай намагається обмежити відтік капіталу за кордон, через що його ПІІ за кордон знизилися другий рік поспіль – на цей раз на 18% до $30 млрд.
Глобальний потік прямих іноземних інвестицій в СНД і Грузію скоротився в 2018 році на 36% до $27 млрд.
Обсяг ПІІ в України в минулому році скоротився на 9% і склав $2,4 млрд. Експерти вважають, що причиною є політична невизначеність в країні. Обсяги прямих інвестицій в Росію за рік знизилися вдвічі, впавши до позначки в $13 млрд.

Особливо сильно зменшився приплив коштів в розвинені країни – на чверть до $557 млрд, найнижчого рівня з 2004 р, відзначає ЮНКТАД. Вкладення в активи в США зменшилися на 9% до $252 млрд, але країна все одно впевнено лідирує, випереджаючи що йде за нею Китай майже в два рази. Інвестиції в Німеччину скоротилися на 30% до $26 млрд. Частково це може бути пов'язано з високими витратами і уповільненням німецької економіки.

Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].