Компанія співзасновника Microsoft продає найбільший у світі літак

Компанія співзасновника Microsoft продає найбільший у світі літак

У Vulcan мають намір продати літак за $400 млн

Компанія співзасновника Microsoft продає найбільший у світі літак
Фото: Stratolaunch

Холдингова компанія Vulcan, що належала покійному співзасновнику Microsoft Полу Аллену, продає літак-носій Stratolaunch Model 351 та всі пов’язані з ним об’єкти, повідомляє телеканал CNBC.

У Vulcan розраховують продати літак за $400 млн. Stratolaunch Model 351 поки зробив лише один випробувальний політ і не виконав жодного запуску ракет.

Серед потенційних покупців називають компанії Virgin Air Річарда Бренсона, Blue Origin Джеффа Безоса і SpaceX Ілона Маска. Переговори з Бренсоном про покупку Stratolaunch Systems раніше вже проводилися, але не привели до якогось результату.

Компанія Stratolaunch Systems, заснована Полом Алленом в 2011 році, після його смерті у віці 65 років в жовтні 2018 року, почала поступово згортати бізнес і звільняти персонал. В даний час компанія знаходиться на стадії закриття, про це в травні 2019 року повідомило агентство Reuters.

Закриття Stratolaunch Systems є одним із прикладів вразливості підходу до освоєння космосу приватними компаніями. Розвиток і фінансування подібних проектів, які часто є побічними гілками бізнесу великих підприємців, в буквальному сенсі залежить від благополуччя їх засновників, зазначає видання.

Stratolaunch має найбільший розмах крила (117 м) серед всіх сучасних літаків. Досі лідерство утримував український Ан-225 «Мрія». Призначення літака – піднімати на висоту 12 км закріплений між фюзеляжами спеціальний космічний корабель з ракетним ступенем.

Те, що ракета стартує c повітряного старту, а не з поверхні Землі, знімає вимоги до космодрому і дозволяє відмовитися від першого ступеня, що робить запуск значно дешевшим.

У квітні повідомлялося, що найбільший літак у світі здійснив свій перший політ.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті