ЄС може призупинити безвіз для низки країн

ЄС може призупинити безвіз для низки країн

Відповідні заходи можуть торкнутись країн Західних Балкан та Латинської Америки

ЄС може призупинити безвіз для низки країн
фото pixabay.com

У зв’язку із зростаючою кількість осіб, які шукають притулку з країн, для яких діє безвізовий режим з ЄС, Єврокомісія пригрозила ввести заходи протидії. Якщо процес триватиме і надалі, Євросоюз може призупинити безвіз для окремих країн. Про це заявив комісар ЄС з міграції та внутрішніх справ Дімітріс Аврамопулос, передає DW.

За його словами, заходи протидії можуть торкнутися країн Західних Балкан та Латинської Америки.

«Наше послання державам, громадяни яких мають право в'їжджати в ЄС без віз є чітким: захищати цей привілей – ваша відповідальність», – підкреслив єврокомісар.

 Він висловив надію, що подібних крайніх заходів ще можна уникнути.

Між тим, кількість нелегальних здобувачів притулку в ЄС в цілому опустилася на рівень 2014 року до початку міграційного кризи. У перші місяці 2019 року вона продовжувало падати і досягла 32 400 осіб, зменшившись на 31% у порівнянні з тим же періодом попереднього року.

За даними Європейського бюро підтримки міграційних процесів (EASO), в перші чотири місяці поточного року майже кожна четверта заяву про притулок в ЄС подавалася від громадянина однієї з країн, які уклали з ЄС угоду про безвізовий режим.

Наприклад, кількість претендентів на отримання притулку з Венесуели в порівнянні з  аналогічним періодом 2018 року зросла на 121% і досягла 14 257 осіб, з Колумбії – на 156% (8 097 осіб), з Албанії – на 30% (7 138 осіб). Позитивну відповідь отримує меншість таких претендентів.

Раніше, повідомлялося, що загальна кількість претендентів на притулок в ЄС істотно зросла. З січня по кінець квітня близько 206 500 осіб вперше подали клопотання про надання їм притулку на території ЄС, що на 15% більше, ніж за той же період минулого року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті