Захворіло у світі
18,875,773
Померло у світі
708,941
Вилікувалось у світі
11,397,753
Захворіло в Україні
76,808
Померло в Україні
1,819
Вилікувалось в Україні
42,524
Кількість торгових бар’єрів у світі виросла до рекордного рівня в 2018 – ЄК

Кількість торгових бар’єрів у світі виросла до рекордного рівня в 2018 – ЄК

Обмежувальні заходи торкнулися європейського експорту на мільярди доларів

Кількість торгових бар’єрів у світі виросла до рекордного рівня в 2018 – ЄК
фото pixabay.com

Загальна кількість обмежувальних торгових заходів, прийнятих третіми країнами щодо товарів і послуг з Європейського союзу, за 2018 рік зросла на 45, до рекордної позначки в 425 торгових бар'єрів. Про це йдеться в щорічній доповіді Європейської комісії, передає Інтерфакс-Україна.

За словами члена ЄК з торгівлі Сесілії Мальмстрем, основне зростання торгових бар'єрів припало на Китай, а також на США, Індію та Аргентину. Обмежувальні заходи торкнулися європейського експорту на мільярди доларів. Єврокомісар назвала такі заходи невиправданими і неприйнятними.

Наразі в Китаї діють 37 заходів, що обмежують експорт з країн ЄС, в РФ – 34 таких бар'єрів. Індійська влада ввели 25 протекціоністських заходів, уряд Індонезії – також 25, США – 23.

Разом з тим ЄК відзвітувала про усунення 35 торгових бар'єрів за минулий рік, включаючи обмеження на імпорт європейської яловичини в Китай, російські мита на європейські вантажівки, додаткові збори за ввезення електроніки в Індію і обмеження на поставки текстильної продукції до Єгипту.

До найбільш популярних торгових бар'єрів відносяться мита, обмеження за обсягом продукції, що ввозиться, заходи санітарного та фітосанітарного контролю, ліцензування імпорту або прямі заборони на постачання тієї чи іншої продукції.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті