Президент ініціює відтермінування ринку електроенергії якомога швидше
Спецпроект
Реформа енергоринку
Проект реалізує Mind за підтримки енергетичної компанії ДТЕК

Президент ініціює відтермінування ринку електроенергії якомога швидше

Також Зеленський ініціює зміни до закону про альтернативні джерела енергії

Президент ініціює відтермінування ринку електроенергії  якомога швидше
Президент Володимир Зеленський
Фото: УНІАН

Президент Володимир Зеленський просить парламент якомога швидше розглянути проект закону про відтермінування запровадження в Україні ринку електроенергії та внести зміни до закону про альтернативні джерела енергії. Про це заявив представник президента у Верховній Раді Руслан Стефанчук під час засідання погоджувальної ради за участі голів депутатських груп і фракцій, а також керівників парламентських комітетів, передає кореспондент Mind.

«Просимо вас звернути увагу на те, що президентом України подано минулого тижня ще два законопроекти, які є важливими надзвичайно для енергетичного ринку України. Це, зокрема законопроект про внесення змін до статті 9.1 до закону України про альтернативні  джерела енергії, де мають бути забезпечені рівні права для споживачів, які встановили сонячну установку, чи планують її встановити, а також  про відтермінування з 1 липня 2019 року на 1 липня 2020 року запровадження повномасштабної моделі лібералізованого ринку  електричної енергії. Це  такі змістовні речі, які попросив би парламент врахувати президент України якомога швидше», – сказав представник глави держави у ВР.

Також він висловив жаль з приводу того,  що з моменту інавгурації президента України з 20 травня по 7 червня  парламент не підтримав жодної ініціативи президента і вони вважаються відхиленими і знятими з розгляду.

«Таке взаємне не сприйняття дає підстави сьогодні  поважним авторитетам України, зокрема першому президенту України Леоніду Кравчуку …стверджувати, що це має ознаки узурпації влади. Я дуже не хотів би, щоб подальші наші відносини будувались на такому взаємному не сприйнятті», – сказав Стефанчук.

Як раніше, як писав Mind, підприємці просять парламент відтермінувати запровадження ринку електроенергії на рік.

Раніше на засіданні уряду  прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що із запровадженням ринку електроенергії має бути ліквідована формула «Роттердам плюс».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті