Формула «Роттердам +» має бути ліквідована – Гройсман
Спецпроект
Реформа енергоринку
Проект реалізує Mind за підтримки енергетичної компанії ДТЕК

Формула «Роттердам +» має бути ліквідована – Гройсман

Запровадження ринку електроенергії має бути запущено згідно закону з липня цього року

Формула «Роттердам +» має бути ліквідована – Гройсман
Володимир Гройсман
Фото: УНІАН

Запровадження ринку електроенергії має бути запущено згідно закону з липня цього року. Таку думку під час сьогоднішнього засідання уряду висловив прем’єр-міністр Володимир Гройсман, передає кореспондент Mind.

«Український парламент ухвалив закон, яким передбачає введення електричної енергії з 1 липня 2019 року. Точаться дискусії про те, щоб змінити дату впровадження ринку, але це суто компетенція українського парламенту. В уряду є тільки одна можливість – виконати  норму закону і впровадити з 1 липня, хочемо ми того чи не хочемо, ринок електричної енергії», – сказав Гройсман

Він додав, що цей закон відповідає всім європейським і світовим нормам, а в процесі впровадження ринку електроенергії має бути ліквідована формула «Роттердам +».

Також Гройсман зазначив, що уряд звертається до Національної комісії регулювання енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) з проханням  забезпечити не зростання цін  електроенергії для населення і промисловості.

Щоб українська промисловість конкурентною, потрібно щоб всі складові виробництва бути в поміркованих межах ціни.

«Після ухвалення сьогоднішніх рішень всі повинні працювати на те, щоб вони були запроваджені з 1липня», – наголосив він.

Нагадаємо: згідно з законом «Про ринок електричної енергії», новий оптовий ринок е/е має запрацювати з 1 липня 2019 року.

У той же час, низка українських і європейських інституцій висловлювались за відтермінування його запровадження через неготовність енергетичної галузі держави до повномасштабного введення нової моделі ринку електроенергії.

Про це, зокрема, заявляли Служба безпеки УкраїниПредставництво Європейського союзу та Європейського інвестиційного банку, а також Європейський банк реконструкції та розвитку, підтримані ДП «НЕК «Укренерго», як загальнодержавним оператором системи передачі е/е.

У свою чергу, державне «Укренерго» отримало дозвіл Національної комісії, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних (НКРЕКП) працювати в новому оптовому ринку електричної енергії, за старою ліцензією до моменту проходження компанією сертифікації, яка затримується.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті