Позиція України щодо «Північного потоку-2» «діаметрально відмінна» від Німеччини – Зеленський

Позиція України щодо «Північного потоку-2» «діаметрально відмінна» від Німеччини – Зеленський

Президент України здійснює перший офіційний візит у Німеччину

Позиція України щодо «Північного потоку-2» «діаметрально відмінна» від Німеччини – Зеленський
фото Офіційний сайт Президента України

Гарантування енергетичної безпеки України та Європи стало одним із головних питань, які обговорювалися під час зустрічі президента України Володимира Зеленського та канцлера Німеччини Ангели Меркель у Берліні, передає прес-служба президента.

Зеленський підкреслив на спільному брифінгу, що позиція України є «діаметрально відмінною» від позиції Німеччини щодо реалізації проекту «Північний потік-2».

«Водночас ми вдячні за готовність до взаємного діалогу з боку Німеччини стосовно цього непростого питання», – підкреслив Володимир Зеленський.

Він наголосив на збереженні транзиту російського газу через територію України після запуску газопроводу «Північний потік-2».

«Збереження транзиту російського газу через Україну, його акумулювання в українських сховищах – це гарантія енергетичної безпеки і України, і Європи. Це цивілізований метод забезпечення справедливого та безпечного європейського газового ринку», – підкреслив президент.

Позиція України щодо «Північного потоку-2» «діаметрально відмінна» від Німеччини – Зеленський
president.gov.ua

Зі свого боку федеральний канцлер Німеччини наголосила на підтримці України та Мінського процесу, який надає рамкові умови для збереження цілісності та незалежності України.

Канцлер Німеччини підкреслила, що санкції щодо Росії будуть послаблені лише після того, як Росія поверне Крим Україні.

«Ми обговорювали процес щодо суверенітету України і його відновлення, говорили про Донецьк і Луганськ. На жаль, немає ніякого прогресу останнім часом. Санкції не буде скасовано, поки Крим не повернеться в Україну», – сказала Меркель (цитата за «Інтерфакс»).

Також Зеленський наголосив на важливості проведення нової зустрічі у Нормандському форматі і повідомив, що така зустріч запланована вже на липень – швидше, ніж очікувалося.

«Спочатку планувалося провести зустріч у Нормандському форматі після парламентських виборів. Але я дуже хочу, щоб ця зустріч відбулася терміново. Перша робоча зустріч (зустріч зовнішньополітичних радників з підготовки. – ред.) запланована вже у липні», – сказав президент.

Крім того Зеленський обговорив з канцлером Німеччини шляхи звільнення українських моряків, які перебувають у російському полоні, та інших українських в’язнів.

«Ми обговорили болюче питання звільнення наших військових моряків та інших українських громадян, які перебувають у російських в’язницях. Авторитет та міжнародний вплив Німеччини дає надію на якомога швидше вирішення цього питання», – наголосив президент України.

Нагадаємо, глава МЗС ФРН наголосив, що Німеччина чекає від Зеленського прогресу у боротьбі з корупцією.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті